Intel Core 2 Quad Q9300, 2500- TEMPERATURA

ja mam głośniejsze 3 wiatraki na obudowie :smiley: a poza tym jak słucham muzyki w głośnikach 5.1 to dźwięk z kompa mi nie przeszkadza :slight_smile:

3 wiatraki na obudowie? ładnie :smiley: ja mam tylko jeden dodatkowy z tyłu… ale może warto zainwestować w dodatkowe, chociaż nie wiem czy jest sens, bo jak zdejmę obudowę to temp. i tak są takie same jak przy założonej.

Zdjęta ścianka boczna zazwyczaj nic nie daje (a na pewno nie, gdy masz takie temperatury).

A wiatraki trzeba mieć co najmniej 2: z przodu zasysający (najlepiej na samym dole, bo jak wiesz, ciepłe powietrze się unosi) i drugi z tyłu wysysający ciepłe powietrze z obudowy (te wiatraki są chyba tylko nad miejscami kart rozszerzeń, obok wejść do zintegrowanej karty dźwiękowej, portów USB itd.).

ok, dzięki za odpowiedzi.

a moglibyście polecić jakiś wiatrak na przód obudowy?? to chyba nie jest droga inwestycja więc nawet jeśli nic nie pomoże to nie stracę wiele.

a przy zdejmowaniu obudowy ściągnąłem 2 ścianki po bokach i nic nie dało.

i jak w końcu z tą temp. procesora i rdzeni?? po przeczyszczeniu coolera mniej więcej wynosi 57 stopni przy znikomym zużyciu procesora.

Ja mam taki http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ … ,id,27193/ i jest cisza.

Zacznijmy od tego, jakie będą to rozmiary (w mm) i ile masz kasy do wydania?

jakby co, to mam taką obudowę:

http://www.agito.pl/agitopl/cooler-mast … 43281.html

a ile pieniędzy to za bardzo nie wiem, ale myślę, że coś w okolicach 60zł, bo nie chciałbym wydać sporo pieniędzy na coś, co może nie pomóc w zbiciu temp. podzespołów.

a i przy okazji. w obudowie miałem od początku wbudowany wiatrak na tylnej ściance. Dzisiaj dopiero doczytałem się, że jest możliwa regulacja obrotów. Wie ktoś może jak się reguluje te obroty?

włąśnie taki wentylator mam zamontowany na tylnej ścianie obudowy. rzeczywiście, jest bardzo cichy.

To jak chcesz to możesz drugi taki kupić, bo możesz.

Ja mam Noctua NF-P12-1300. Drogi (95zł/szt.), ale bardzo cichy i bardzo wydajny (najwydajniejszy na rynku - co prawda głośniejszy od Scythe S-FLEX SFF21D 120 mm, ale zazwyczaj nie słyszalny).

a co myślicie o tym, żeby kupić 2 takie wentylatory Scythe S-FLEX SFF21D 120 mm i jeden zamontować na przód- zasysający i jeden na bocznej ścianie też zasysający skierowany prostopadle do płyty głównej??

raczej wybiorę Scythe S-FLEX SFF21D 120 mm, bo zależy mi na ciszy. tak zastanawiam sie jeszcze nad zmianą chłodzenia karty graficznej, bo tak naprawdę, to tylko ono hałasuje w komp. i jest mało wydajne… 25%= cisza, ale temp. karty 80 stopni, 34% robi się głośno (co prawda można się przyzwyczaić, ale mi to już przeszkadza) temp. 54. Zależy mi na ciszy.

Ja maialem temperature 80 stopni a jak zmieniłem nowe chłodzenie to mam 40 stopni.

czy może się ktoś jeszcze wypowiedzieć na temat tych temperatur??

przeczytałem teraz kilka innych tematów w Internecie na temat temp. i z tego co widzę, to powinny być dużo niższe. Przy obciążeniu jakieś 55*C. U mnie, przy obciążeniu 2 rdzeni (z 4) Orthosem temp. wynoszą max 76*C. Nie powinny być o 20*C niższe??

Dodane 04.07.2009 (So) 2:07

Hmm… wyłączyłem właśnie orthosa po 40 minutowym działaniu i w ciągu sekundy temp. rdzeni spadły o 10*C. To normalne, że temp. spadły tak szybko?

zamontuj sobie takie chłodzenie to będziesz miał spokój

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … 57830,s,1/ - sam mam takie i nie narzekam, dopiero po mocniejszym OC się grzeje trochę

albo to

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,53202/

a jaki masz procesor i temp. ?

Dodane 04.07.2009 (So) 11:01

zresztą nie jestem pewien, czy aż tak duże chłodzenie jest mi potrzebne.

Dodane 04.07.2009 (So) 11:08

ten pentagram jest całkiem fajny, tylko czytam, że bywa głośny, a mi zależy na ciszy. Możecie doradzić coś z mniejszą ilością dB? :slight_smile:

Te temperatury wysokie teraz to normalka, jest bardzo gorąco i duszno, bardzo dobre chłodzenie też nie gwarantuje, a raczej wątpie że coś da. Trzeba narazie sie z tym pogodzić i nie katować (nie grać w wymagające gry itp.) kompa… często wyłączać a najlepiej w ogóle nie włączać gdy sytuacja jest krytyczna.

mam e4500 i jak dzisiaj jest 30st na dworze mam takie temp.

w idle -38-40 st.

przy 100% obciążeniu - 47,48 st.

Dodane 04.07.2009 (So) 11:54

ten Scythe Ninja 2 jest bardzo cichy, może też chodzić pasywnie czyli bez wiatraka, wtedy temp są minimalnie wyższe