Intel core 2rdzeniowy i 4 wątkowy czy 4 rdzeniowy i 2 watkowy?

Witam piszę w sprawie procesora zamierzam kupić od kolegi INTEL Core i5 660 4x3,33GHz. Czy to bedzie dobry wybór czy lepiej wybrać 4 rdzeniowy i 2 wątkowy? Procesor bedzie przeznaczony do gier.I jeszcze jak np.bym kupił ten procek i wsadził porzadna karte graficzną DDR5 bedzie sie nadawać do gier?Pozdrawiam.

Ja jestem za 4 rdzeniami.
Niby nie miało być u mnie różnicy w działaniu na grafice i video między Phenomem N620 (dual) a N930 (Quad) a jednak jest. Właśnie zdobyłem po taniości w serwisie starego Quad Core’a i w/g opinii w necie nie miało być różnicy. A kurczę jednak jest!

Procesor od kolegi ma DWA rdzenie i CZTERY wątki bo obsługuje HyperThreading. Do gier jeśli pod dobrą karciochę lepiej ze czterema fizycznymi rdzeniami.

1 bez sensu się w to pchać
2 nie ma takiego cpu 4 rdzenie 2 wątki to bez sensu
3 jaki sprzęt masz teraz
4 jaki budżet
5 w co grasz

1 polubienie

@anon49724421 nie stać mnie chwilowo na sprzęt za 2000zl czy 3k.Zamierzam grac w typu gry :gta 5,outlast 2(jeszcze go nie ma :smile: ) watch dogs zaczynam nagrywać gameplaye ale co pierwsze sprzęt .Nie spodziewam się rewelacji.Zamierzałem złożyć komputer na początek chciałem kupić jakiś używany z zintegrowana kartą graficzną_ bez karty zamierzam wydac do 700-800 zł.Później dokupić karte do 500-600 zł .Nie stać mnie żeby wydać na komputer i karte chce kupić oddzielnie. To znaczy z zintegrowania karta żebym sie nie nudziło a poźniej dokupic dobrą karte i zacząć coś nagrywać. Jakieś pomysły?

To już zdecydowanie lepiej znaleźć jakąś używkę Intel Core i5-4670K.

bierz płyte 1151 h110 z pentiumem 4620 2rdzenie 4 wątki +8gb ddr4 2133 mhz razem wychodzi 750zł
jeśli masz teraz jakiś sprzęt kup tylko to a w przyszłości gtx 1050 4gb vram za 550zł
możliwe że doczekasz się już Rx 560 ale po nim sie raczej niczego wielkiego nie spodziewam

samo cpu kosztuje 800zł a do tego płyta z87 za 450-500zł więc sobie policz resztę

1 polubienie

Okey dzięki :slight_smile:

Napisane jak byk: używkę. Tak? Sama znalazłam wraz z mobo asusa za około (w przeliczeniu) 1000 zeta, więc można. Lepsze to, niż pchanie się w konfig, który praktycznie za chwilę będzie nierozbudowywalny.

potrafię czytać a ty najwyraźniej nie potrafisz wpisać w google allegro albo OLX
najtańszy i5 4670k to 800zł za kup teraz a licytacja to 560zł która trwa jeszcze 5 dni
płyta główna
dobra z87 to koło 400-450zł
ale można tez wyrwać najtańsze z87 za 300zł ale nie wiadomo ile na nich wyciśnie oraz jaka sztuka się trawi
ps. na olx znajdziesz za 650 zł ale nie kupowałbym tam cpu ani innych peryferiów komputerowych