Intel core i3-4170 Intel HD Graphics 4400 czy AMD Radeon HD 6450

Siemano, ostatnio spalił mi się mój AMD Radeon R7 260x, dlatego muszę korzystać albo z integry Intela albo słabszej karty AMD.

Jeżeli chodzi o wykorzystanie grafiki to jest mi ona potrzebna póki co tylko do CS 1.6 (Dobrze działa na obu kartach), oraz do emulatora 
Windows 10 mobile w Visual Studio.

Czy korzystanie integry wpływa na moc obliczeniową procesora?

Z której karty lepiej korzystać do moich potrzeb?

Z góry dzięki za pomoc. :wink:

Korzystanie z 4400 nie obciąża procesora (CPU), a żeby dokładniej to określić, to obciąża symbolicznie. Jedynie pamięć RAM, którą masz na płycie system przydzieli dynamicznie na potrzeby zintegrowanej karty graficznej.

 

Jeśli wszystko chodzi płynnie na Integrze (na pewno cs w 720, a w 1080 to już nie za bardzo)  to znaczy, że system wyrabia i tyle. A jeśli nie wyrabia, to myślimy co dołożyć, żeby zwiększyć płynność.

@dark__jedi Na moim miejscu której karty byś używał mając 6GB ramu?
I jeszcze jaki przydział RAM’u dać integrze która działa na Windows 10?
Płyta to MSI H81-P33 i mogę dać np. 64MB, 128Mb czy 512 Mb, oraz maxymalny przydział np. podczas gry.
 

Jak wszystko chodzi płynnie, to nic nie robisz.

Sprawdziłem zintegrowaną kartę oraz kartę dedykowaną AMD w Cinebench R15.0 i zintegrowana nie dała żadnych szans dedykowanej.
W OpenCL i3-4170 miało 23 Fps, a AMD HD 6450 13 FPS, jeżeli chodzi o benchmark procesora w tym programie to wynik był bardzo podobny.