Intel Core i5-2300 - czy w box'ie nie ma pasty?

Witam,

mam takie pytanie odnośnie Intel Core i5-2300. W zestawie boxowym nie ma pasty, czy to możliwe żeby miał wystarczyć jedynie sam radiator bez pasty?

oraz drugie pytanie: czy przy montażu wyżej wymienionego procka trzeba na coś szczególnie zwracać uwagę aby nie uszkodzić nóżek? Czy jedynie wystarczy żeby wpasować go dwoma wcieciami w odpowiednie miejsce?

Pozdrawiam

Na radiatorze nie ma gotowej pasty?

Bez pasty ilość przekazywanego ciepła jest dużo mniejsza niż z nią. Dlatego nazywa się termoprzewodząca.

Widziałem przypadek komputera, który po samym wdaniu się pęcherzyków powietrza w pastę pomiędzy procesorem, a radiatorem resetował się z powodu przegrzania zaraz po starcie komputera.

Dopasowujesz procesor do wejścia i montujesz go według instrukcji z płyty głównej. W większości najbardziej logiczny zabieg ułożenia procesora na miejscu i pociągnięcia za tą dźwignie z boku podstawki.

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: A już powoli zaczynałem wątpić w swoją wiedzę :slight_smile: No właśnie radiator nie ma pasty jest idealnie czysty(czyli widać jedynie piękne koło koloru miedzianego). Może jakiś błąd w produkcji… a o montowanie pytam bo mam mały problem z płytą główną i Pan serwisant powiedział, że źle procesor założyłem :slight_smile:

Kupowałeś nowy procesor w sklepie ? Generalnie kupując nowy pudełko jest zaklejone fabrycznie z jednej strony białą nalepką z parametrami procka i z drugiej strony bezbarwna taśmą z napisem intel. Procesor ten jest montowany w podstawkę LGA 1155, zarówno procesor jaki gniazdo mają 2 wycięcia więc inaczej nie założysz. Pasta termo powinna być fabrycznie założona- no chyba że ktoś już wcześniej wyjmował procesor i go montował do sprawdzenia na innej płycie- co w sklepach tez się zdarza.

Nowy :slight_smile: a mimo to nie miał chociaż to dziwne… O montowaniu wiem ale wolałem się upewnić, czy czegoś się nie da zepsuć nawet po włożeniu dokładnie tak jak piszesz. W sensie czy po dopasowaniu proca trzeba pamiętać żeby coś tam :slight_smile: Mam nadzieje, że rozumiesz o co chodzi.

Faktycznie dziwne że nie miał tej pasty termo - no ale każdemu może się zdarzyć :wink:

Nie ma takiej opcji, by fabrycznie zapakowany BOX Intela nie miał naklejonej pasty na radiator.

Tak wygląda i3 wyjęte z oryginalnego pudełka:

i w 2:26 widać wyraźnie warstwę pasty w formie trzech paseczków.

:roll:

Intel kiedyś wypuścił wielką serię boxów bez chłodzenia w środku, dlatego obecne pudełka mają okienka żeby było wiadomo czy w środku jest chłodzenie, widocznie trafiłeś na jakiś fabrycznie nie przesmarowany, jak dla mnie to by był żaden problem bo standardowe z proców, kart, płyt zawsze zastępuje czymś lepszym, obecnie najlepsza cena/jakość to STG2

http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pas … 51743.html

Jasne wszystko się zgadza :slight_smile: Wolałem się upewnić, czy to może nie jakieś nowe wymyślne cudo, że pasta nic mu nie daje :slight_smile: (aczkolwiek ciekawe jak skoro radiator dalej ten sam :slight_smile: )

Dziękuje wszystkim za odpowiedź;)