Intel Core i5 2500K temperatura

Po wymianie płyty głównej temperatury procesora w spoczynku oscylują 37-44 st Intel core i5 2500K. Po testach w OCCT po około 1.30 s dochodzi temperatura do 80 i tak już trzyma do końca. Człowiek w serwisie powiedział mi że pastę dał najlepszą jaką miał i zmiana pasty nie pomoże. Czy takie temperatury w bezczynności są za wysokie, na poprzedniej płycie miałem około 30 st w idle. Płyta głowna ASUS P8Z68-V PRO.

Jakie chłodzenie, box? W mojej opinii, źle nałożona pasta albo źle nałożone chłodzenie.

Choć, jeżeli jednak chłodzenie box to obecnie temperatura otoczenia ma duże znaczenie, podaj ją i typ chłodzenia.

Chłodzenie boxowe, typu pasty nie znam.

Temperatura otoczenia?, Jeżeli powyżej 26° to nie martwiłbym się aż tak bardzo.

Typ pasty przydałby się do oceny bo mam wątpliwości co do jej jakości.

Kable dobrze ułożone w środku, jakieś inne wentylatory, podaj model budy!?

@semtex

według mnie temperatury za wysokie nawet jakbyś miał 30 stopni w pokoju.

mój q6600 po OC tak się nie grzał.

moim zdaniem źle nałożona pasta lub bardzo kiepskiej jakości.

zalman stg2 pasta jakieś 20 zł kosztuje bardzo dobra.

sprawdz czy chłodzenie boxowe dobrze zamontowane te nóżki są dość słabej jakości i czasami nie wchodzą tak jak trzeba.

chłodzenie nie powinno się wogole ruszać sprawdz czy jest stabilne.

Dodane wtorek, 9 lipca 2013, 20:53

i proponuję wymianę tego chłodzenia słąbe głośne i kiepsko wykonane.

@MrBeckham666

U mnie z Megahalems, na nim NoiseBlocker eLoop, ustawiony na 1300rpm w idle, mam średnią 30° na najcieplejszym rdzeniu, temperatura otoczenia 26°, czyli na boksie w idle 40 jest całkowicie akceptowalne, nie wiemy jaka buda i czy jest dodatkowa wentyalcja.

Kolejna sprawa to “mityczne” wygrzanie pasty, być może potrzebuje trochę czasu, nie wiemy też jaki Kolega ma plan zasilania ustawiony, jeżeli “wysoka wydajność” to temp całkowicie w normie.

Wyszedłem z założenie że jak coś ma być zrobione dobrze to musisz zrobić to sam … znalazłem resztkę Arctic Silver 5 i zmieniłem…efekt 1 st mniej czyli średnio ok 40 st. Poczekamy zobaczymy…może się wygrzeje.

@zuby

Ale podaj proszę temperaturę otoczenia, dane na temat wentylacji budy, proszę o to od początku, chcę Ci pomóc ale musisz współpracować :wink:

No i popsułem teraz OCCT wywala się na 86 st (sic) położyłem pastę na całym procesorze wczesniej było tylko na środku chłodenia na tym miedzianym zmienić na tak jak było czy poczekać? W pokoju mam 26 stopni :wink:

Sprawdź montaż chłodzenia, nie jest luźny? Robiłeś jakieś OC tego cepa? :lol: Na Boksie, powyżej 4.0 to zabójstwo procka :stuck_out_tongue:

Buda jaka, plan zasilania w systemie jaki?

Co do wywalenia w OCCT, IMO, jedna nóżka chłodzenia nie trzyma albo całkowicie źle wpięte chłodzenie.

Masz na zbyciu ok 150zł, jeżeli tak to zainwestuj w: http://www.ceneo.pl/20440324 o ile buda jest na tyle duża :slight_smile:

Reasumując moje boje z pastą i chłodzeniem… wpiąłem i wypiąłem chłodzenie za drugim razem jakby lepiej wpadło w zapadki, teraz OCCT juz się nie wywala, maksymalna temperatura trzyma na 80 st. Tylko te w bezczynności około 40-42. Może pasta trochę się wygrzeje i wyschnie a jeśli nie to pozostaje wymiana całego chłodzenia (kupię jakieś dobre za około 100 pln?? PS. dzięki za wszelkie rady i pomoc :)Na Forum DP zawsze można polegać.

SilentiumPC Fera PRO HE1224

Za trochę więcej jest SilentiumPC Fortis HE1225

Wygląda zachęcająco w Proline Katowice jest za 139, zastanawiam się jeszcze nad http://proline.pl/?p=AC+FREEZER+13+PRO

tylko nie wiem czy jest z pasta czy trzeba kupić oddzielnie.

Dodane 10.07.2013 (Śr) 13:57

Zakupiłem Thermaltake Contac 30 z dodatkowym wiatrakiem i teraz w OCCT mam 56 st (Maks). temat do zamknięcia.