Intel Core i5 2500K (zegary)

Mam płytę główną ASUS P8Z68-V Pro załączyłem w biosie profil X.M.P aby pamieć chodziła na 1600. W HWINFO pokazuje mi następujące zegary w “summary”;

CPU LFM (min) 1600 MHZ 16x,

CPU HFM (max) 3300 MHZ 33x,

CPU Turbo 5900 MHZ 59x.

Procek chodzi na 3700 MHZ 37x (Maks)

Moje pytanie czy to tylko błąd czy faktycznie podniosło mi CPU Turbo do takiej absurdalnej wielkości? I czy jest to bezpieczne.?

Mam nadzieję ze to tylko błąd programu HWINFO, prosiłbym o doradzenie jakiegoś ewentualnego zamiennika.

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html Sprawdź tym, IMO błąd programu, tak wysoki mnożnik to tylko na selektach i pod azotem a nie na boksie :lol:

W CPU-Z w multiplier mam (16-59) zaczynam się bać :frowning:

W BIOS, zmień mnożnik turbo do 38 i będzie OK

Dodane 10.07.2013 (Śr) 14:13

BTW> Ciesz się, trafiłeś świetną sztukę, skoro postuje na 59 :smiley: , jak zmienisz cooler to wyciśniesz z niej 4.5/4.6GHz z palcem w nosie :wink:

A jeśli nie zmienię mnożnika to teoretycznie może mi polecieć te 59?

Jest się czego obawiać? Czy można zostawić i system sam sobie dobierze odpowiedni mnożnik.

Od teorii do praktyki jest daleka droga, nie wiesz jaki vcore ustawi mobo przy tak wysokim mnożniku, możesz uszkodzić cepa, jeżeli nie chcesz się grzebać w BIOS to zresetuj go do domyślnych i tyle.

Wróciłem do starych ustawień, troche mnie nastraszyliście. Nie mam chłodzenia boxowego ale boje się bawić w OC. Dzięki za pomoc. Bałem się że to jakaś awaria płyty bądź BIOS-u.