Intel Core i5 3350 Wymiana sprzętu czy może coś dołożyć

Witam co mogę wymienić żeby komp lepiej smigał nie radzi sobie z niektórymi grami co kuluje ? mam go 2 lata.
win 10
cpu intel core i5 3350P
płyta główna Gigabyte technology co. ltd. b75-d3v
grafa nvidia geforce gt 610 {msi} 2 gb
dysk ssd 512 gb
8 gb ram ddr3
Co mogę wymienić żeby maszyna ożyła? doradzcie linki z allegro itp ?
czy to staroć i wymiana na nowy ?

Jakie to gry?. Na szybko to grafika do wymiany. Procesor po wymianie grafiki czyli po sprawdzeniu czy twoje gry działają do wymiany lub nie. Najbardziej ekonomiczny to i5-3570, i7 już drogi jest. Ile masz kasy na rozbudowę to najważniejsze chyba pytanie.Jaki masz system, zalecam W10. Pewnie część napisze, że to złom ale to nie jest prawdą. Moje dzieci śmigają na i5-3570+16GB DDR3, RX570. Większość nowych gier działa normalnie i płynnie.

tak win 10 . do tysiaka moge wydać jeżeli warto w proca grafe i ram ?

karte 2gb?4gb?8gb? jaką pakować mogę używki .

Grafika RX570 4GB https://allegro.pl/oferta/sapphire-radeon-rx-570-pulse-4gb-gddr5-gw-9021013210
Są też 8GB ale drożej. Teraz wycieło karty lepsze z rynku używane a ta z linku jest na gwarancji czyli masz pół roku na dokładne sprawdzenie. Zaraz napiszą, że po kopaniu ale tym się nie przejmuj bo nikt nie zna prawdy poza właścicielem.
Procesor i5-3570 https://allegro.pl/oferta/procesor-core-i5-3570-orginalne-chlodzenie-9588540129?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZDAyZmViZjktYTc4MC00NzE4LWE1ZjktOGQ1NzMxMDY2OGMxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b39539a7-4891-45e4-ab10-307723b00cce
Chłodzenie fabryczne od razu do wymiany (jakiś fero ze 100 zł). Przy obecnych cenach te dwie rzeczy zamkną budżet. Najpierw kup grafikę na pewno zauważysz różnicę, potem CPU ewentualnie.

ps. Grafiki Geforsa z 3 cyfrowej serii odpuść sobie bą są już stare i bez gwarancji oraz w każdej chwili może paść. Nie mówiąc o poborze energii.

GT610 to grafika do wyświetlania pulpitu a nie do gier.
Kup w jej miejsce chociażby GTX750 lub do tego zestawu bardziej 950.

Jak masz polecać takie zakupy to zamilcz, bardzo cię proszę bo siebie ośmieszasz a autora narażasz na niepotrzebne koszty.
Wydawanie prawie czterech stów na niezauważalny wzrost wydajności i niepotrzebne chłodzenie?

gtx 750/950 to grzałki, nie mówiąc po poborze energii. W dodatku stare karty co moga zaraz dokończyć żywota. Szkoda kasy na złom.

Ale wzrost wydajności procesora na poziomie 5% za 4 stówy polecisz?
Na to nie szkoda kasy?

Za tyle wsadzi tam sobie i7.

A jak ci powiem że dwukrotnie droższy GTX1XXX będzie ograniczany przez i5 który polecasz?

Obie 75W z PCI biorą, ile to jest więcej od możliwości 1050 czy 1650?
Ale z tego co widzę przy zakupie Radeona nie przeszkadzało ci to że potrzebuje dodatkowego zasilania i ma TDP 150W zamiast 75.

Tu masz na dokładkę https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-950-vs-Nvidia-GTX-1050/3510vs3650

Kolego, nie kieruj się absolutnie tym co ci tam “shango” radzi bo bzdury wypisuje.
Wystarczy że zmienisz grafikę na GTX950 i wszystko ci dygnie.

Ostatnio wszystko drogie, GTX950 dopiero co można było kupić do 300, kolega rok temu wyrwał za 150.
Jak zależy ci żeby kupić już to szukaj, jak nie to się wstrzymaj, poczekaj aż ceny opadną.
Nową 1050 lub 1650 możesz rozważyć jeżeli potem zamierzasz dołożyć ramu i zmienić procesor na jedyny słuszny na ten socket czyli i7 3770.

Jeżeli nową to 1050TI /1060 3 GB (czasem taniej). :wink:
Ja bym jednak polował na używane, zawsze mniej, a karta niemal nówka. :wink:

Polecam jakąś kartę z 4GB chociaż… gtx 960, gtx 1050ti, do tego jak wolne sloty to podbić ilość RAM. Procek też niezbyt mocny, ale jak nie chcesz cyberpunka ogrywać to da radę.

To jest max z czym poradzi sobie i5 trzeciej gen.
1650 już jest ograniczana przez te i5 w znacznym stopniu.
Przy późniejszym podmienieniu na i7 może to jednak zagrać ale wtedy raczej bym szukał 1650 lub 1650s, ewentualnie jeżeli zasilacz podoła to 1660 S/Ti.

Wszystko pozostaje kwestią budżetu, autor nie określił ile może zainwestować.