Intel Core i5 3570K - nie działa

Data wydania biosu 1.3 2012-04-13 (co nie znaczy że nie może się trafić płyta ze starszym biosem).

sprawdzałem i to przycisk świeci się na zielono więc jest włączony

bez procesora nawet nie startuje

Sprawdź czy piny w gnieździe na płycie nie są uszkodzone, wygięte itp. Może w trakcie montażu coś się uszkodziło.

to też już dokładnie sprawdziłem , jest wszystko całe .

Dziś nie mam czasu, ale jutro sprawdzę na swojej GA-Z77X-D3H z uefi (i prockiem i7 3770K), czy moja płyta też nie wystartuje po wyjęciu procesora. Jeśliby ruszyła, to jest duże prawdopodobieństwo, że płyta krisa padła. W przeciwnym wypadku JNJN i semtex mogą mieć rację odnośnie wersji biosu/uefi.

Choć ja bym raczej podejrzewał jakieś zwarcie na linii 12V - wina może leżeć po stronie płyty ale też i zasilacza.

Dodane 07.09.2013 (So) 14:00

Sprawdziłem, jak wygląda sprawa z wyświetlaniem komunikatów na ekranie przy wyjętym procesorze (na dwóch płytach z uefi od Gigabyte’a: GA-Z77X-D3H oraz GA-B75M-D3H).

semtex miał rację - w przypadku uefi na ekranie nie pokazują się komunikaty. Jednak komputer nie jest “martwy” - próbuje się uruchomić (słychać wiatrak zasilacza), następnie wyłącza się i startuje ponownie. I robiłby tak do końca świata, gdybym nie odciął zasilania wyłącznikiem na zasilaczu.

kris , jeśli u ciebie zachowuje się podobnie, to płyta jest raczej w porządku.

dzięki za sprawdzenie , u mnie jest podobnie PC nie jest martwy , zasilacz , wiatraki , się uruchamiają diody na płycie głównej się zapalają tyle , że nie wpada w pętlę i się sam wyłącza .

Reasumując dalej NIC nie wiesz.

W takim przypadku wsadza się sprawny, nawet najsłabszy CPU obsługiwany przez płytę i test na zintegrowanej karcie grafiki, pająk i minimalna konfiguracja (zasilacz, CPU,płyta,jeden moduł pamięci).

Nowe nie znaczy sprawne, zasilacz, pamięć? sprawdzone?

Wystarczy bzdeta, stary bios, niepracująca pamięć i inne.

W takim przypadku należy sprawdzić na innych podzespołach lub swoje podzespoły sprawdzić na innym kompie lub w serwisie.

I tyle, czekamy na werdykt.

Po długiej walce :slight_smile: po wymianie procesora i płyty głównej w końcu komputer działa .

Czyli, rozumiem,że CPU był sprawny?

też został wymieniony

Ale przyszedł CPU ,wymieniony, i dalej komp nie ruszył?

po wymianie procesora i płyty komp ruszył bez problemu z serwisu nie otrzymałem info. co było uszkodzone , przysłali nowy procesor i płytę .

W zasadzie, wszystko wskazuje na uwalone MOBO, IMO, porc był OK, ale ważne, że wszystko gra i buczy :slight_smile: