Intel Core i5 430m brak funkcji turbo boost

Witam, otóż w menedżerze urządzeń widnieje mi brak sterownika do funkcji Turbo Boost. Nie mogę nigdzie znaleźć sterownika do tej fukncji.

Sam sterownik widnieje na liście, ale w ikonie jest wykrzyknik przez co albo go nie ma albo nie działa. Przez to jest słabsza wydajność laptopa.

Gdzie mogę znaleźć ten sterownik bądź jak uruchomić tą funkcję Turbo Boost?

Wejdź w BIOS i uruchom funkcję “Intel Speedstep”

Będę w domu to włączę. Wystarczy to uruchomić i będzie dobrze? Sterownik sam się pobierze ?

Na swoim i5-2410m nie musiałem żadnych sterowników instalować. Pewnie wystarczą te, które są zainstalowane dla chipsetu :wink:

Cześć,

Ja z kolei na swoim laptopie musiałem doinstalować osobno sterownik. Sprawdź na stronie producenta urządzenia czy taki sterownik nie jest dostępny.

Wg. programu Intel® Turbo Boost Technology Monitor 2.6 tryb turbo boost działa i dochodzi do 2.53GHz, mimo wszystko laptop i tak dość ospale działa. Jakieś porady jak go przyśpieszyć?

Geforce GT240m

Dysk 750gb

System Windows 7 Home edition 64bit

4gb ram ddr3

Cześć,

Z jakiego planu zasilania korzystasz?

Jak przedstawiają się temperatury bez obciążenia a jak pod obciążeniem?

Wszystkie sterowniki masz zainstalowane?

Nie masz przypadkiem zaśmieconego systemu? Może warto uporządkować autostart, przeczyścić system np. programem CCleaner a na koniec zdefragmentować partycje?

W jakiej kondycji jest dysk twardy? Może warto wstawić jego SMART aby ktoś spojrzał jak on wygląda?

Bry,

Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware