Intel Core i7-4700 vs i5-4590K - Który lepszy?

Witam mam zamiar kupić komputer i mam dwa zestawy do wyboru:

  1. Z i5-4590K za 1560zł
  2. Z i7-4700 za 1960zł
    Mój kuzyn che taki sam, więc musiałem mu sprawdzić gry i tu rozpoczęło się porównywanie z Intel Core i7 3770 i okazało się że ku mojemu zdziwieniu i7-4700 okazał się słabszy. Przy porównywaniu z i5-4590K okazało się że owy i5 jest wydajniejszy. Więc moje pytanie: Który lepszy i7-4700 czy i5-4590K ?

Jest gorszy bo porównujesz mobilny procesor z desktopowym … nie wiem dlaczego, ale wygląda na to, że nie było desktopowego i7-4700.

Podobnie w sumie jak nie ma procesora i5-4590K. Ja nie wiem co Ty za zestawy z nieistniejących procesorów znalazłeś…

A możesz podzielić się zawartością tych zestawów? Na moje oko dość wygórowane ceny.

Oba mają porównywalną wydajność. Laptopowa i7 jest delikatniej wydajniejsza o tej desktopowej i5. A to dlatego, że oprócz fizycznych rdzeni posiada 8 logicznych. I5 nie posiada logicznych rdzeni.

Do wyboru te procesory, płyta s1150, 16gb RAM, ssd 240Gb nowy + hdd 500gb, grafika gtx 1050 2gb ddr5, obudowa, zasilacz 700W nowy, system

Oczywista, oczywistość że 4590K zmasakruje 4700U, który jest energooszczędny, a nie wydajny.

@panicagaming zrób chłopakowi jakiś zestaw za 1,5k (+500 na system), niech nie pakuje się w złom.

Za 3 godzinki ±

Nie ma takiego procesora. Żaden z tych procesorów nie istnieje. Uznałem, że w opisie jest błąd. Ten procesor 4700U to tak naprawdę HQ wersja U nie istnieje. A wersja HQ jest wydajniejsza od tego 4590K który również nie istnieje bo jest to po prostu zwykłe 4590. Ogólnie autor sporo pomylił się w temacie i trzeba było prostować i domyślać się jakie procesory ma na myśli. A są to 4700HQ kontra 4590. Uśredniając benchmarki można powiedzieć, że oba są na tym samym poziomie wydajności.

https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=632857
W miejsce procesora (dodany dla ceny) za tyle samo mozna dopaść ryzen 1200 lub za trochę więcej Ryzen 1400/1600.

Z Ryzenem 3 1200 trzeba uważać, bo x-kom wycenia go aktualnie na… 499 PLN :joy:

Ma to zapewne związek z wprowadzeniem jego odświeżonej wersji 12nm, która będzie oznaczona AF (podobnie jak 1600). I pewnie niebawem pojawi się ona w sklepie.

Też nie mogłem znaleźć takich procesorów, więc po prostu skopiowałem treść z email od serwisu. Może oni się pomylili.

Czyli jak mówisz " Pakuje się w złom."? No cóż tak to jest gdy znasz się na softwerze a nie na hardwerze. Dziwi mnie to, że wciskają mi złom bo są to dla mnie dość zaufane osoby.

W cenach, które ci zaproponowali to popełniłbyś najgorszy błąd w swoim życiu.
Ja ostatnio koledze na OLX znalazłem używany komputer za 650 zł, na pokładzie i7 3770, 16GB Ram, SSD, HDD, i Fortron 450W, obudowa CoolerMaster… Do tej pory nie może mi się odwdzięczyć.

Wszystko zależy do czego potrzebujesz komputera, za 2k jesteś w stanie złożyć sensowny komputer z nowych części, jeśli oczywiście nie myślisz o grach.

Mają w tym interes/Ufasz osobom nie mającym wiedzy.

Nie musisz się znać. Wystarczy wujek Google, wchodzisz w Passamarka i już na wstępie widzisz, ze Twój “nowy komputer” będzie miał 6 lat. :wink: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4590+%40+3.30GHz

… za 2K to nawet i do gier złozy się, po kosztach, ale 1600+rx 570 jest bardzo realne. :wink:

… No to AMD pogięło. powinni już odpuścić ten model. Wystarczyłoby klepać Athlony 200/300 i 1400/1600. 1200 nie ma swojej niszy ekologicznej. :wink:

Dobra. Idę to z nimi wyjaśnić. Dziękuje za pomoc!

Stwierdzam jedno. Chiałem tylko wiedzieć który procesor jest lepszy. Reszta mi się podoba i mi wystarczy. Procesory też są spoko, chciałem tylko wiedzieć który jest lepszy. I takie procesory istnieją. Albo ktoś poprostu poda który jest wydajniejszy albo niech się nie odzywa.

https://www.cpubenchmark.net/CPU_mega_page.html
Wskaż dokładnie które.

Przepraszam, okazało się że chodzi o i7-4790

i7-4790 > i5-4590

Wydajnościowo: poziom najtańszego Ryzena*

*który za moment będzie dostępny jako odświeżona, 12nm wersja (AF), prawdopodobnie poziom 2300X jeśli chodzi o wydajność