Intel-Core-i7-7820X-X vs Intel-Core-i7-8700K vs Intel-Core-i7-4960X



Zatem który wybrać będę budował nowy komputer do renderu w after effect oraz do wymagających gier (dorzucę sobie geforce 1080ti)

zależy ile masz na to pieniędzy

Opcja najbardziej opłacalna czy najbardziej wydajna?
Policz sobie cenę całej platformy.

A czy ktoś tu pisał o cenie ? Podałem 3 modele który najlepiej wybrać do wyżej opisanych czynności.

Przepraszam, coś ostatnio szklana kula mi szwankuje.
Im więcej Herców tym lepiej i do gier i do Aftera, gdyż Adobe od pewnej liczby rdzeni się słabo skaluje (sprawdź, jak się dokładnie sprawa ma w konkretnie Twoich zastosowaniach; dalej nie dopytuję, bo jeszcze znowu opryskliwym komentarzem oberwę).

A może Threadripper?

http://pclab.pl/art75073-15.html

Teraz zależy na co bardziej zwracasz uwagę lub do czego częściej będzie ów procesor wykorzystywany. A platforma Intel X to dno i kilometr mułu. Nawet nie składaj z tego platformy, bo szkoda nerwów i pieniędzy.

I na przyszłość jak ktoś chce Ci pomóc to bez opryskliwych komentarzy, a w wątku umieszcza się najważniejsze informacje, a nie rzuca ogólnikiem i oczekuje nie wiadomo czego.

1 polubienie

Im więcej Herców tym lepiej i do gier i do Aftera, gdyż Adobe od pewnej liczby rdzeni się słabo skaluje

Jedyna sensowna odpowiedz reszta to poszukiwacze aby zareklamować coś innego stąd odrazu temat kasy, pokazałem 3 a wy dalej zależy od kasy… Ja chcę coś z tego co wybrałem tylko co. Do tego pana co pisze ze x to zło dlaczego?

Ps i7-8700K gdzies mialem artykuł o jakiejs firmie co selekcjonuje procesory ze zawsze dostajemy stąłe herce bez strat i zamieniaja glut na cos tam srebro. Ktoś coś wie?

No bo zależy od kasy… i7 8700K + płyta + cooler to wyjdzie +/- tyle samo co i7 7820X bez niczego. Także takie pytania zawsze padały i padać będą, bo to norma. Różne ludzie mają podejście, niektórzy nie mają budżetu, bądź nie zdają sobie sprawy ile kosztuje “osprzęt” dla droższego procesora i potem zdziwienie, że oni jednak muszą brać najtańszy procesor, bo na resztę ich nie stać. Także zamiast się burzyć to odpowiadaj jak pytają, bo wpadasz, podajesz w sumie zero informacji, a potem pretensje, że ludzie nie wróżą ze szklanej kuli.

Napisał, że budżet to nie problem. Platforma na X ma problem z temperaturami i stabilnością. Intel na prędko wydał tę platformę z drogimi płytami, która się strasznie grzeje. Prawdopodobnie zostanie zaraz porzucona, bo nawet płyty były o kant tyłka rozbić.

1 polubienie