Intel Core i7 920 czy AMD Phenom II Quad-Core 955?

Kolega u nich składał kompa to mu założyli plomby, jak się kupuje same części i chce się samemu złożyć to wtedy gral może być.

Ale jeżeli chce kupić wszystkie podzespoły a sam złożyć?

Do twoich wymagań starczyłby całkiem tańczy i inny procek niż te na co ci takie drogie jeżeli ty niepoczujesz rożnicy na np. Phenomie x2 a np. C2D E8400 kup sobie coś tańszego podkręć oczywiście i bez podkrecania masz wysoka wydajnosc i zainwestuj w jakas pozadniejjsza karte :slight_smile: to by bylo lepsze rozwiazanie przemysl to:)

Dodane 14.08.2009 (Pt) 12:02

Lecz z tego co proponujesz wziołbym AMD bo niepoczujesz róznicy w grach i innych wysokich obliczeniach no i zostanie ci jeszcze na cos innego :slight_smile:

po co mu trup?

W grach się zgodzę, ale ta druga część to bzdura. :x

Nie to niejest bzdura skitles01 tak jest bo co takiego bedzie robil mysle ze bedzie kompa uzywal do domowych zastosowan i gier wiec mysle ze ten phenom dalby rade spokojnie :slight_smile: a zaoszczedzil by kase sam masz AMD i ja tez i jeszcze nigdy mi sie zadna gra niezaciela ani nic a na tych prockach co on proponuje lekko wszystko pociagnie mu i watpie zeby poczuul roznice no moze w zybkosci ten intel ale po co przeplacac :slight_smile: ;p pozdro :slight_smile:

Dodane 14.08.2009 (Pt) 12:35

C2D E8400 niewiem co chcesz od tego procka jest szybki i tez by mu wystarczyl lecz na te czasy niech juz lepiej zainwestuje w cos szybszego i bardziej przyszlosciowego :slight_smile:

hahahahahahahahaa bo jeb… hahahahaha nie no koleś rozwalasz mnie! :killer: :peace: :nonono: :olaboga: :rotfl2: :rotfl2: :rotfl:

nie rozumiesz, że s. 775 to trup???

I naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem, że zgadam się w grach, ale w czym innym już nie.

Rozumiem idi… tylko ty nie rozumiesz ze mu niepotrzebny jest taki sprzet chyba ze do szpanu [-X :? :smiley: :stuck_out_tongue: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: nieczaje czemu taki ciemny jestes kupi se sprzet tera za tyle kasy a za pół roku bedzie ryk ze poco tyle kasy wydawalem technika idzie doprzodu ale widocznie ty nie :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :!: :!: :!: :!:

Rozumiem, ale ty nie wypisuj bzdur.

Wiem że troche bez sensu napisalem to z tym i porownujac Phenoma do c2d e8400 ale mysle ze ten c2d tez by mu styknol ale niech ci juz bedzie :slight_smile: pozdro

Panie dawid ja tu czegoś nie rozumiem ogólnie polecasz mu coś tańszego E 8400 który kosztuje około 600 zł do tego pod już niewspierany socket 755 . I gdybym też takie miał przekonanie Bo po co na co skoro technologia idzie do przodu itd to człowiek by nic niemodernizował tylko czekał czekał …

To samo tyczy się core i7 też się zestarzeje. Dlatego proszę cię nię mąć już MIŚKOWI . Zawsze dodatkowe 2 rdzenie się przydadzą np do takiego GTA 4 :wink: czy konwertowania filmów itd a pozatym już zaczynają się pojawiać gry które potrafią korzystać z więcej niż 2 rdzenie i coraz więcej tytułów będzie mogła z dobrodziestw 4 rdzeniowca skorzystać

Z tego, co wiem to socket 775 jest wspierany do 2010 lub 2011 roku. Z tego, co jeszcze wiem i przeczytałem mają wyjść nowe procesory pod tą podstawkę. Możliwe, że wydajnościowo będą podobne do C2D bądź Quada, ale nie pleć, że wspierane nie będą i że to jest trup. Wolałbym wziąć porządnego Quada a niżeli (bez obrazy) Twojego Phenoma. Do tej pory gry i większość programów nie wykorzystuje 4 rdzeni a Ty piszesz że się nie opłaca inwestować w socket 775. Zanim 775 będzie za słaby na cokolwiek to i możliwe, że AMD wymyśli coś nowego a wtedy ta przyszłość, co tak piszesz poleci do lamusa. Sprzęt komputerowy idzie w takim tempie, że niewiadomo, co będzie jutro. I nie chcę się kłócić…- ja tylko wyraziłem swoją opinię.

I co mi po tym, jak do tego czasu będą procki w technologii 32nm, 6 rdzeniowe pod inne sockety.

Core i3 miały być pod socket 775 i być tym samym co C2D i C2Q, niestety to była plotka i Core i3 będzie całkiem inną konstrukcją pod socket 1156.

2,5 roku temu pisano, że nie warto brać 2 rdzeniowych procków, bo nie ma gier które wykorzystują więcej niż jeden rdzeń, a teraz jak widać większość gier wykorzystuje 2 rdzenie.

A to, czym teraz jest wypisywanie głupot typu nieopłacalne, bo lepszy Phenom. Pic na wodę fotomontaż. Teraz kupuję mocnego Quada i jadę na nim równie długo, co na Phenomie. Znając rozwój sprzętu komputerowego to nowa podstawka AMD nie utrzyma się tak długo jak długo Quad wystarczy do komfortowej gry czy programów, które potrzebują dużej mocy obliczeniowej.

Nie mówiłem tutaj o i3 ponieważ nawet na głównej stronie onetu jest informacja ze ma wyjść pod inna podstawkę tylko, że w ogóle wyjdą jakieś nowe procesory

Quad to typowy 4 rdzeniowy procesor a Phenom II np. 550 to “odrzut” (tak o nim mówią serwisanci) , który się nie udał i sprzedają jako dwu rdzeniowe. Jeśli tak funkcjonuje firma AMD to ja dziękuję. Za 2,5 roku tak jak wspomniałem nowe Phenomy będą tyle samo znaczyć, co mocny Quad. Kupując 2 miesiące temu nowy komputer kupiłem Quada Q9650, ponieważ posiadałem droga płytę pod 775. Ten zestaw jest na tyle mocny, że posłuży przez kolejne 4 lata, czyli tyle samo, co mniej więcej Phenom

hahaha :x Co za bzdura od “serwisantów”, którzy wciskają kity. Phenomy są aktualnie wydajniejsze i bardziej opłacalne niż odpowiedniki Intela.

Wyjdą jedynie kastraty nie warte kupna tak jak Quad z serii Q8xxx lub obecne procki z wyższym zegarem.

Quad z serii Q8xxx, Dual Core, Core 2 Duo z serii E7xxx to też są odrzuty, bo kastraty.

Q9550 dużo tańsze, ma 170MHz mniej które nie wpływa na dużą różnice w wydajności, wydana kasa w błoto, ale jak to mówią nie moje pieniądze, nie mój problem.

Są porównywalne na standardowych zegarach.

Są wydajniejsze. Mówię to na podstawie własnego doświadczenia i testów internetowych.

Nie są. Uwierz mi. Chyba, że porównujesz Phenoma II 965 z Quadem 8xxx :wink:

Jednak co do tego, że są bardziej opłacalne nie ma najmniejszych zastrzeżeń. Skoro za 770zł można dostać coś, co daje prawie takiego samego kopa jak procesor Intela za 1000zł to wiadomo :slight_smile:

Są…

a) testy

b) byłem na testach i widziałem live

c) sam użytkując Phenoma II i mając porównanie (drugi komputer w domu oraz znajomi)

Mój wniosek: Procesory AMD Phenom II są bardzo opłacalne i wydajniejsze od platform Intel z serii C2D e7xxx, e8xxx i starszych oraz od C2Q 8xxx i 9xxx. W tej chwili konkurencja posiada tylko jeden znacznie lepszy procesor - Intel Core i7.

Daje większego. Widziałem na własne oczy.

Dodane 14.08.2009 (Pt) 23:21

choćby jeden cytat:

Ehh… Kłócił się nie będę, ale pomijając architekturę, porównaj pamięć Cache… Quady z serii 9xxx mają jej chyba trochę więcej…

Nie zmienia to faktu, że w praktyce te procesory zostają w tyle i to znacznie, mówię głównie o grach.