Intel Core i7 920 czy AMD Phenom II Quad-Core 955?


(stream) #1

Hej! Mam mały problem tak jak w temacie. Intel Core i7 920 czy AMD Phenom II Quad-Core 955? Komputer do Windows 7, bardzo wymagające gry i zadania. Pozdrawiam!


(Smerfy107) #2

Stać cię na te procesory one kosztują ponad 1000zł !!


(system) #3

Po pierwsze to co, że dużo kosztują??? Ma kasę więc luz. A owszem core i7 920 stoi ok. 100 zł, a AMD X4 955 ok. 770 zł. Oba procki są bdb, ale wiadomo, że core i7 jest wydajniejszy.


(wacek) #4

Jeżeli chodzi o wydajność Intel Core i7 920 wygrywa....

natomiast jeżeli chodzi wydajność/cena (liczą się także ceny MB) to Phenom zdecydowanie górą

Dlatego ja bym brał Phenom-a


(Smerfy107) #5

100 zł a nie 1000zł. Dobra mniejsza z tym warzne że cię stać :smiley: Ja bym kupił i7 A jak chcesz zaoszczędzić np. na kartę graf. albo na nowe głośniki lub na dysk twardy to wybierz Phenom. Ale jak chcesz włorzyć całą kasę na przyszłość i mieć stabilnego kompa to kup i7.


(Erufenrito) #6

Ta a za 2 lata te procki i tak będą przestarzałe... Nie wiem po co wam takie drogie procki...


(Poniaatowski) #7

Polecam kolego zapoznać się z architekturą procesorów i7 - wtedy dowiesz się czemu takowy procek jest drogi?


(Erufenrito) #8

Człowieku może byś jednak cały post przeczytał.. no ale dobra mniejsza bo i tak do gier to jedynie konsole :stuck_out_tongue:


(Poniaatowski) #9

Może najpierw Ty przeczytaj porządnie temat i zapoznaj się z architekturą procesorów i7.


(Erufenrito) #10

Weź już się chłopie schowaj z tą ich architekturą za 2 lata pewnie będą 20 rdzeniowe a ty mi tu o ich architekturze ciągle zwisa mi ich architektura bo za 2 lata i tak se nie pogra w najnowsze tytuły jakie wtedy będą na kompie a na konsoli na spokojnie... !

I weź już może się nie czepiaj bo złazimy z tematu.. !


(Mateusz Golebiowski) #11

Obecnie najwydajniejszym prockiem jest Core I 7 ale bardziej opłacalnym jest Phenom II ( jest o 15% mniej wydajny przy takim samym taktowaniu co I7).

Ja osobiście wolałbym wziąść Phenoma II ponieważ platforma na nim jest o wiele tańsza przy czym mógłbym za zaoszczędzone pieniędze kupić lepszą grafikę czy inną rzecz. Ale fakt jest faktem że technologia idzie cały czas do przodu ale wątpie zeby za 2 lata ten core i 7 jak i Phenom II x4 były procesorami przestarzałymi obecnie większośc aplikacji jak i gier jest dostosowana pod procki 2 rdzeniowe ale coraz więcej gier jak i programów zaczyna korzystać z więcej niż 2 rdzeni dlatego myślę że za 2 lata procki 4 rdzeniowe będą standardem.


(Smerfy107) #12

Jak piszecie że za 2 lata będą 20 rdzeniowe procki aż tak to wto bym nie wierzył. Zanim dostaną się na rynek przeją długotrwałe testy... :? Ja bym kupił i7 ale Phenom jest "oszczędniejszy" w cenie. Jak masz dobrą grafę...

Twoja decyzja. :smiley:


(stream) #13

Z tego co wyczytałem w internecie to i7 920 ma 4 rdzenie, ale system je widzi jako 8 rdzeni.


(Poniaatowski) #14

Kto złazi to złazi - z braku wielkie nie wiedzy.

Czepiam się dlatego, że niestety, twoja wiedza jest równa = 0.

Skoro kolega chce, komputer do wymagających zadań i gier - to wydaje IMHO i7 będzie chyba strzałem w dziesiątkę, jednak kolego napisz co chcesz robić - jakie te wymagające zadania masz? i jakie gry?

Na pewno, a może będą 100 rdzeniowe? Takie bajki pisz dla siebie...

Z takim podejściem to lepiej nie doradzaj, skoro nawet nie znasz architektury i do czego został stworzony ten procesor.

Na twoim miejscu zajął bym się kopaniem rowów = nie wielka wiedza i szpadel za 15 zł pozwolą Ci poszerzyć wiedzę z rolnictwa. \:D/

Z takim podejściem to bym musiał wcale nie kupować komputera - bo co chwile są nowe procesory, RAMki, grafy... Niestety, technologia i wymagające oprogramowania. A co za dwa lata będzie to mnie mało interesuje - wiele może się wydarzyć lub nie.

Za kilka mc, pewnie i tak wymyślą lepszą konsolę i gry będą produkowane na nową - taka sama historia co z komputerem, mistrzu od siedmiu boleści.

Po drugie, dotychczasowe procesory i karty grafiki umożliwiają lepszy obraz gry niż np. XBOXie czy PS3.

Tylko... Wystarczy czasem poszperać po wujku google, aby dowiedzieć się więcej... A nie tylko grać w Super Mario [-X


(Erufenrito) #15

z tą twoją ostatnią odp dobiłeś mnie weź uzyskaj efekty takie jak na PS3 albo Xbox 360 na kompie to Ci pogratuluje nie wkładając w niego więcej niż warta jest konsola człowieku... A co do mojego wykształcenia i mojej wiedzy to nie masz prawa się wypowiadać bo mnie nie znasz...

Co do grania nie opłaca się montować dużej kasy bo za niedługo i tak będzie komp niewiele warty, bo co chwila coś nowego wychodzi, a konsola raz na 7 lat (taka różnica jest pomiędzy PS2 a PS3, natomiast pomiędzy Xbox a Xbox 360 4-5 lat) a efekty na nich i tak były lepsze od komputerowych... Ty natomiast zapoznaj się z konsolami może a nie pierniczych mi o architekturze i7, nie muszę jej znać żeby zmontować kompa !


(Poniaatowski) #16

Oczywiście, że się da. Polecam wujka google.

Ja o pieniądzach nie mówię - skoro ktoś ma dużo kasy i chce wypaśny komputer to spokojnie będzie go stać na najdroższy procek, i kilka kart graficznych.

Jak ma się komputer na pokładzie z Pentium 4 - to takiego samego efektu lub lepszego od konsoli nie uzyskasz.


(Erufenrito) #17

A człowieku ty żałosny jesteś nie potrafisz zrozumieć że konsole są do gier a nie kompy... Gry są gorzej zoptymalizowane na kompy ! Ale ty jesteś jednym z tych co tego zrozumieć nie potrafią i tylko kompy za ileś tam tysięcy musicie mieć.. dobra koniec bo koleś pytał o co innego a my o czym innym gadamy...


(stream) #18

Eru , nie jestem fanem konsol i nie mam zamiaru ich kupować. Komputer nie jest mi tylko do gier potrzebny. Modelowanie 3D, Photoshop, obróbka wideo itp.


(Mateusz Golebiowski) #19

Panowie dajcie sobie spokój jak chcecie się kłócić wyzywać itd to podajcie sobie numery GG.Komputery mają większe możliwości niż konsole ponieważ są cały czas udoskonalane . Konsole wychodzą raz na 5-6 lat a grafika w grach idzie również do przodu .


(Poniaatowski) #20

To przetłumacz to Panu pERU, który za konsolą poszedłby się powiesić.

Misiek,

W takim razie polecam coś tego i7.

Jakieś podzespoły masz kupione? Jeśli nie to podawaj cenę, to złożymy Ci coś na i7 dobrego :wink: