Intel Core i7 920 czy AMD Phenom II Quad-Core 955?

Hej! Mam mały problem tak jak w temacie. Intel Core i7 920 czy AMD Phenom II Quad-Core 955? Komputer do Windows 7, bardzo wymagające gry i zadania. Pozdrawiam!

Stać cię na te procesory one kosztują ponad 1000zł !!

Po pierwsze to co, że dużo kosztują??? Ma kasę więc luz. A owszem core i7 920 stoi ok. 100 zł, a AMD X4 955 ok. 770 zł. Oba procki są bdb, ale wiadomo, że core i7 jest wydajniejszy.

Jeżeli chodzi o wydajność Intel Core i7 920 wygrywa…

natomiast jeżeli chodzi wydajność/cena (liczą się także ceny MB) to Phenom zdecydowanie górą

Dlatego ja bym brał Phenom-a

100 zł a nie 1000zł. Dobra mniejsza z tym warzne że cię stać :smiley: Ja bym kupił i7 A jak chcesz zaoszczędzić np. na kartę graf. albo na nowe głośniki lub na dysk twardy to wybierz Phenom. Ale jak chcesz włorzyć całą kasę na przyszłość i mieć stabilnego kompa to kup i7.

Ta a za 2 lata te procki i tak będą przestarzałe… Nie wiem po co wam takie drogie procki…

Polecam kolego zapoznać się z architekturą procesorów i7 - wtedy dowiesz się czemu takowy procek jest drogi?

Człowieku może byś jednak cały post przeczytał… no ale dobra mniejsza bo i tak do gier to jedynie konsole :stuck_out_tongue:

Może najpierw Ty przeczytaj porządnie temat i zapoznaj się z architekturą procesorów i7.

Weź już się chłopie schowaj z tą ich architekturą za 2 lata pewnie będą 20 rdzeniowe a ty mi tu o ich architekturze ciągle zwisa mi ich architektura bo za 2 lata i tak se nie pogra w najnowsze tytuły jakie wtedy będą na kompie a na konsoli na spokojnie… !

I weź już może się nie czepiaj bo złazimy z tematu… !

Obecnie najwydajniejszym prockiem jest Core I 7 ale bardziej opłacalnym jest Phenom II ( jest o 15% mniej wydajny przy takim samym taktowaniu co I7).

Ja osobiście wolałbym wziąść Phenoma II ponieważ platforma na nim jest o wiele tańsza przy czym mógłbym za zaoszczędzone pieniędze kupić lepszą grafikę czy inną rzecz. Ale fakt jest faktem że technologia idzie cały czas do przodu ale wątpie zeby za 2 lata ten core i 7 jak i Phenom II x4 były procesorami przestarzałymi obecnie większośc aplikacji jak i gier jest dostosowana pod procki 2 rdzeniowe ale coraz więcej gier jak i programów zaczyna korzystać z więcej niż 2 rdzeni dlatego myślę że za 2 lata procki 4 rdzeniowe będą standardem.

Jak piszecie że za 2 lata będą 20 rdzeniowe procki aż tak to wto bym nie wierzył. Zanim dostaną się na rynek przeją długotrwałe testy… :? Ja bym kupił i7 ale Phenom jest “oszczędniejszy” w cenie. Jak masz dobrą grafę…

Twoja decyzja. :smiley:

Z tego co wyczytałem w internecie to i7 920 ma 4 rdzenie, ale system je widzi jako 8 rdzeni.

Kto złazi to złazi - z braku wielkie nie wiedzy.

Czepiam się dlatego, że niestety, twoja wiedza jest równa = 0.

Skoro kolega chce, komputer do wymagających zadań i gier - to wydaje IMHO i7 będzie chyba strzałem w dziesiątkę, jednak kolego napisz co chcesz robić - jakie te wymagające zadania masz? i jakie gry?

Na pewno, a może będą 100 rdzeniowe? Takie bajki pisz dla siebie…

Z takim podejściem to lepiej nie doradzaj, skoro nawet nie znasz architektury i do czego został stworzony ten procesor.

Na twoim miejscu zajął bym się kopaniem rowów = nie wielka wiedza i szpadel za 15 zł pozwolą Ci poszerzyć wiedzę z rolnictwa. :D/

Z takim podejściem to bym musiał wcale nie kupować komputera - bo co chwile są nowe procesory, RAMki, grafy… Niestety, technologia i wymagające oprogramowania. A co za dwa lata będzie to mnie mało interesuje - wiele może się wydarzyć lub nie.

Za kilka mc, pewnie i tak wymyślą lepszą konsolę i gry będą produkowane na nową - taka sama historia co z komputerem, mistrzu od siedmiu boleści.

Po drugie, dotychczasowe procesory i karty grafiki umożliwiają lepszy obraz gry niż np. XBOXie czy PS3.

Tylko… Wystarczy czasem poszperać po wujku google, aby dowiedzieć się więcej… A nie tylko grać w Super Mario [-X

z tą twoją ostatnią odp dobiłeś mnie weź uzyskaj efekty takie jak na PS3 albo Xbox 360 na kompie to Ci pogratuluje nie wkładając w niego więcej niż warta jest konsola człowieku… A co do mojego wykształcenia i mojej wiedzy to nie masz prawa się wypowiadać bo mnie nie znasz…

Co do grania nie opłaca się montować dużej kasy bo za niedługo i tak będzie komp niewiele warty, bo co chwila coś nowego wychodzi, a konsola raz na 7 lat (taka różnica jest pomiędzy PS2 a PS3, natomiast pomiędzy Xbox a Xbox 360 4-5 lat) a efekty na nich i tak były lepsze od komputerowych… Ty natomiast zapoznaj się z konsolami może a nie pierniczych mi o architekturze i7, nie muszę jej znać żeby zmontować kompa !

Oczywiście, że się da. Polecam wujka google.

Ja o pieniądzach nie mówię - skoro ktoś ma dużo kasy i chce wypaśny komputer to spokojnie będzie go stać na najdroższy procek, i kilka kart graficznych.

Jak ma się komputer na pokładzie z Pentium 4 - to takiego samego efektu lub lepszego od konsoli nie uzyskasz.

A człowieku ty żałosny jesteś nie potrafisz zrozumieć że konsole są do gier a nie kompy… Gry są gorzej zoptymalizowane na kompy ! Ale ty jesteś jednym z tych co tego zrozumieć nie potrafią i tylko kompy za ileś tam tysięcy musicie mieć… dobra koniec bo koleś pytał o co innego a my o czym innym gadamy…

Eru , nie jestem fanem konsol i nie mam zamiaru ich kupować. Komputer nie jest mi tylko do gier potrzebny. Modelowanie 3D, Photoshop, obróbka wideo itp.

Panowie dajcie sobie spokój jak chcecie się kłócić wyzywać itd to podajcie sobie numery GG.Komputery mają większe możliwości niż konsole ponieważ są cały czas udoskonalane . Konsole wychodzą raz na 5-6 lat a grafika w grach idzie również do przodu .

To przetłumacz to Panu pERU, który za konsolą poszedłby się powiesić.

Misiek,

W takim razie polecam coś tego i7.

Jakieś podzespoły masz kupione? Jeśli nie to podawaj cenę, to złożymy Ci coś na i7 dobrego :wink: