Intel Core i7 rozdziela 1gb dla aplikacji

Witajcie.

 

Jak w temacie mam problem z moim procesorem. Nie mogę dać więcej niż 1GB ramu dla gier. Wywala mi crashe. Problem występuje gdy gram w Minecrafta. Najbardziej uciążliwe jest to podczas grania na serwerze Pokecraft.pl, crashuje mi się gra co 3minuty. Słyszałem, że to normalne, ale potrzebuję to zmienić! Dodam, że nie będę rozkręcać komputera, więc potrzebuję sposobu na software. Pomocy!

 

System Windows 10 64bit, gra 32bit. Komputer Toshiba Satellite, laptop, domyślnie miał wgrany Windows 8.1

 

PS.

To dla mnie bardzo ważne!

 

Proszę zapoznać się z tą stroną a następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Ale skąd pomysł że problem ma jakiś związek z procesorem?

 

Skoro aplikacja pada gdy używa dużo pamięci to w pierwszej kolejności sprawdziłbym właśnie pamięć.
Nagraj sobie na płytkę program memtest, ustaw bootowanie na cd i odpal z tej nagranej płytki komputer. Test uruchomi się automatycznie, dobrze gdyby wykonał 3-4 powtórzenia.

 

Upewniłbym się też że aplikacja może wykorzystać odpowiednią ilość pamięci, w przypadku systemów 32bit maksymalnie można wykorzystać ok 3,5GB na proces.

  • podaj resztę komponentów komputera: pamięć (dokładnie model), płyta główna, ZASILACZ, system operacyjny (wersja i czy 32/64bit),
  • jak wspomniano, przetestuj pamięć.

WIN+R 

SYSTEMPROPERTIESPERFORMANCE.exe

OK

Zaawansowane - Pamięć wirtualna - Zmień

Rozmiar niestandardowy :

Rozmiar początkowy (MB) : 1,5xRAM

Rozmiar maksymalny (MB) : 1,5xRAM

Ustaw , OK

RESTART !

Mam obecnie 32GB RAM. Uważasz, że potrzebuję ~50GB pliku wymiany?

Zależy co kto używa . Brak pamięci wirtualnej (min. 6144 MB , ale i 12288 MB nie zaszkodzi) lub jej mały rozmiar oznaczają w systemie WINDOWS tylko jedno : kłopoty (nawet jak się ma 64 GB RAM) . Taki jest “urok” samego WINDOWS-a , programów i gier na niego napisanych (starszych) .

Znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Moim zdaniem to dlatego, że mój procesor nie chce się przegrzać i zmniejsza swoją siłę, a więc temat rozwiązany.