Intel Core2 Duo vs. AMD Athlon 64 X2

Nie wiem który procek wziąć. Zaznaczam: dużo korzystam z aplikacji biurowych (office 2007) progsów graficznych, a może niedługo i z visty, ale też dużo gram (flight simulator, NFS Carbon). Domyślam się, że oba są dwurdzeniowe i 32 bitowe (od 64 bit broń Bożę :!: ) jeśli nie, proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 7:57

Widzę dwa głosy, a żadnej odp. :stuck_out_tongue: więc są 32 bitowe (bo widzę w nazwie tego AMD 64) czy nie :?:

ile jeszcze takich postów będzie :roll:

Konkretnie o jakie modele pytasz ??

http://www23.tomshardware.com/cpu.html? … &chart=165

porównaj sobie.

do tego to sempron :smiley:

W nazwie u AMD owe “64” oznacza że procek jest zgodny z Systemem Operacyjnym 64 bitowym, ale nie oznacza to że tylko z nim może pracować, może a nie musi.

Co do wyższości Intela a AMD i odwrotnie, zawsze byłem fanem AMD, ale ostatnio w testach Intel wypada nieco lepiej. :cry:

Na dzień dzisiejszy możesz tylko wybierać, które C2D kupić - nawet w grach jest lepszy. :mrgreen:

Lepiej weź C2D bo lepsze w grach a z aplikacjami tym bardziej lepiej sobie radzi od amd

Pozdrawiam

Procesory Intela są niesamowicie szybkie. Jak wynika z przeprowadzonych testów, Core 2 Duo potrafi być nawet o 30% szybszy od układów Athlon 64 pracujących przy tym samym zegarze :slight_smile: Tak czytałem…Jestem szczęśliwym posiadaczem C2D E6300 i jestem z niego bardzo zadowolony :slight_smile: pozdro

Tylko przy wyborze Intela jest jedno małe ale aczkolwiek nie można wiele razy zakładać i zdejmować procka bo uszkodzisz płyte główną. Styki już nie będą dotykać procka to jest tylko jednorazowe zakładanie można powidzieć i tu AMD wygrywa można wkładać i wyciągać ile się chce procka na socket AM2

Ja oddałem głos na AMD. Jest dużo, dużo… tańszy.

i intel i amd obsługują 64 bitowe systemy oraz 32 bitowe …

why ?

teraz tylko takie są ;]

my też nie wiemy !

nieporuwnuje sie firm a konkretne modele …

więc napisz może ile kasy masz na ten cel ;] albo nad którymi model;ami się zastanawiasz ?

Osobiście polecam Core2 Duo, gdyż sam jestem posiadaczem tego procesora. Może AMD są tańsze, jednak ja postawiłem na Intela i jestem zadowolony.

wszystko zalezy od funduszy,cena wtdajnosc wygrywa platforma AMD,wydajnosc INTEL.Nic dodac nic ujac.

Mamy porównywać w ciemno czy sami mamy wybrać modele które chcesz porównać? może procek C2D e4300 VS AMD 6000+?

Może C2D E6700 VS AMD 3600 x2?

Mamy zgadywać? podaj konkretne modele i wtedy pytaj.

Jeśli chodi o firme to zanim powstał C2D AMD był najlepszą firmą produkującą procesory jeśli chodzi o wydajność a obecnie najlepszą firmą jest intel i procki C2D jeśli chodzi o wydajność.

Ale to tylko moje zdanie.