Intel Core2Duo E8400 3,0GHz vs AMD Athlon 64 X2 6000+ 3,0GHz

Witam

Nurtuje mnie pytanie, wiec chcialem was prosic o opinie/spostrzezenia na temat porownania tych dwoch prockow:

Intel Core 2 Duo E8400 3,00GHz

AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.00GHz

Czytam i czytam rozne opinie na temat tych prockow i nadal nie moge sie zdecydowac :confused:

za AMD’kiem przemawia zdecydowanie ekonomia, a z drugiej strony czy jest on osiagami porownywalny z Intelem?

Procka a w zasadzie komputer bede uzywal do obrobki obrazu HD z kamery, dla przykladu Pinnacle Studio Plus (ktore jest w zestawie z kamera) potrzebuje procka minimum: “Intel Core 2 Duo 2.66 GHz” lub wyzszego. Planuje to tego kompa zainstalowac 4GB ramu (2x2GB w Dualu).

Jezeli ktos mial mozliwosc porownania tych dwoch prockow to bede wdzieczny za konstruktywna opinie

Pozdrawiam :slight_smile:

Oczywiscie ze e8400, ale co tu sie dziwic procki raczej nie z tej samej kategori wagowej. Procki dzieli przepasc. A jeszcze jak podkrecisz tego e8400 to amd wogole dostaje wciry. :-o :smiley: :wink: :smiley: :slight_smile: :slight_smile:

x2 6000+ w technologii 65nm, leciwy procek, zdecydowanie intel…

Zdecydowanie Intel. Mam E8200 i wykręciłem go bez podnoszenia napięcia do 3,2 GHz, działa super stabilnie już od pół roku. E8400 podejrzewam, że ‘poleci’ spokojnie na 3,6 - 3,8 GHz. A w takim przypadku porównywać z AMD to już nie ma sensu :slight_smile:

To już nie chodzi o to że procesor Intel-a lepiej się podkręca a o to że z tych procesorów pracujących z identycznym zegarem zdecydowanie szybszy jest Intel. Sprawdź testy np. na pclab.pl i egielda.com.pl jak nie wierzysz.

amd jeżeli chodzi o procki to nie dogania w ogóle C2*. Intel

Reasumując.

Intel już dawno temu zostawił AMD w tyle.

A może zdecydujesz się na 4rdzeniowy procesor, który umozliwi Ci swobodniejszą pracę podczas obróbki wideo? (chyba że nie zamierzasz robić nic w trakcje obrabiania to ok 2 styka :slight_smile: )

Sam posiadam E8400, lecz w innym przeznaczeniu - gry :slight_smile:

A ja mam mam E8500 … xD

AMD się chowa przy C2D. Nie masz co się zastanawiać, intel.

czekamy na procki w technologii 45nm na podstawce am2, od wielu miesięcy nie ma przełomu ze strony amd.

MasterMarO , Intel zdobył przewagę dopiero z architekturą core2, architektura core zaledwie zrównała go z amd.

A co do przełomu, to amd zaczyna naciskać na intela. Nowe Opterony Shanghai w niektórych aplikajach przy taktowaniu 2,7GHz zbliżają się wydajnością do 3,4GHz xeonów.

http://techreport.com/articles.x/15905/1

Dzieki wszystkim za wypowiedzi :slight_smile:

Co do 4 rdzeniowego tez sie na tym zastanawialem, ale z drugiej strony aby w pelni wykorzystac jego mozliwosci, trzeba posiadac soft ktory to umie wykorzystac, jak narazie pozostane jednak przy 2 rdzeniach a za jakis czas zobaczymy :slight_smile:

a zadam jeszcze jedno “prowokacyjne” pytanie:

ktory (o ile jest) AMD’ek dorownoje parametrami E8400?

Pozdrawiam :slight_smile: