Intel czy AMD

Co lepsze Intel czy AMD ??? I dlaczego ???

Zdecydowanie intelowskie Core 2 Duo:D Sam jestem posiadaczem E6600 i jest świetny:D Jak szykujesz się do kupna nowego kompa to podaj ile masz kasy to ci coś ułożymy:D A lepsze dlatego, że mają lepszą architekturę, zupełnie inną niż w pentium 4. No i pobierają mniej energii. Do tych procków polecam płytę główną ASUS P5W DH Delux - jest zaj*bista:D Też jestem jej posiadaczem;] Pozdr!

A w przypadku notebooka ??

Za parę miechów się zdziwisz jak AMD coś wypuśći

Na razie Core 2 Duo .

Ja czekam na coś wmiare taniego , zarówno procek jak i karta monitora,

tak aby bez stresów poszło na nowej Viscie.

Nie to patrz na procek . Cały komp ma być szybki.

I nie wydzielać za bardzo ciepła.

Ps.

To ostatnie do nedboków jak najbardziej sie tyczy.

Wtedy na bateriach dłużej popracujesz.

maxpablo sprecyzuj temat. Bo nie bardzo wiadomo, czy pytasz ogółem, czy masz konkretne zamiary. Użyj opcji zmień przy swoim poście i nadaj odpowiedni temat.

Przy okazji - przenosiny do innego działu.

Toż to nie sprawdzona porada.

intel ma 4 linie procków na komputery domowe

celeron D

pentium 4

pentium D

dual 2 core

w przypadku celerona lepszy będzie odpowiednik AMD czyli empron

pentium 4 / D lepszy będzie odpowiednik amd czyli athlon 64 oraz athlon x2

w przypadku dual 2 core intela to niema jak narazie lepszego procka u konkurencji …

wszystko już jasne ?

więc nieda się jednoznacznie stwierdzić która firmna jest lepsza :stuck_out_tongue:

bo obie są obecnie dobre z tym że w różnym segmencie rynku :stuck_out_tongue:

Czego byś nie kupił za pół roku będzie coś szybszego. Procesory AMD i Intel różnie wypadają w przypadku odmiennych zastosowań. Poszukaj testów i oceń sam co najczęściej robisz na komputerze, który procesor jest w tym najlepszy i jaka ilością gotówki dysponujesz *lub jak długo chcesz spłacać raty :D)

Narazie liderem jest Core 2 Duo, ale czekajmy aż AMD wypuści coś nowego na rynek bo AMD Athlon 64 x2 był do konkurencji z Pentiumem D, a do Core 2 Duo nie ma konkurencji najsłabsza wersja Core 2 Duo jest lepsza od najsilniejszego Atka 64 x2

ta … :lol:

najsłabsza wwrsja core 2 duzo jest szybsza ale po podkręceniu od najmocnieiszych amd x2 :stuck_out_tongue:

bije wtedy nawet fx

ale w stanie fabrycznym to wcale tak niejest

Ale czaki1000 mówi o x2 a nie o FX więc ma racje… :wink: