Intel czy AMD

(Haybusa) #1

Co lepsze Intel czy AMD ???? I dlaczego ?????

(putineq) #2

Zdecydowanie intelowskie Core 2 Duo:D Sam jestem posiadaczem E6600 i jest świetny:D Jak szykujesz się do kupna nowego kompa to podaj ile masz kasy to ci coś ułożymy:D A lepsze dlatego, że mają lepszą architekturę, zupełnie inną niż w pentium 4. No i pobierają mniej energii. Do tych procków polecam płytę główną ASUS P5W DH Delux - jest zaj*bista:D Też jestem jej posiadaczem;] Pozdr!

(Haybusa) #3

A w przypadku notebooka ??

(Adarek) #4

Za parę miechów się zdziwisz jak AMD coś wypuśći

Na razie Core 2 Duo .

Ja czekam na coś wmiare taniego , zarówno procek jak i karta monitora,

tak aby bez stresów poszło na nowej Viscie.

Nie to patrz na procek . Cały komp ma być szybki.

I nie wydzielać za bardzo ciepła.

Ps.

To ostatnie do nedboków jak najbardziej sie tyczy.

Wtedy na bateriach dłużej popracujesz.

(squeet) #5

maxpablo sprecyzuj temat. Bo nie bardzo wiadomo, czy pytasz ogółem, czy masz konkretne zamiary. Użyj opcji zmień przy swoim poście i nadaj odpowiedni temat.

Przy okazji - przenosiny do innego działu.

Toż to nie sprawdzona porada.

(Clubbasse207) #6

intel ma 4 linie procków na komputery domowe

celeron D

pentium 4

pentium D

dual 2 core

w przypadku celerona lepszy będzie odpowiednik AMD czyli empron

pentium 4 / D lepszy będzie odpowiednik amd czyli athlon 64 oraz athlon x2

w przypadku dual 2 core intela to niema jak narazie lepszego procka u konkurencji ...

wszystko już jasne ?

więc nieda się jednoznacznie stwierdzić która firmna jest lepsza :stuck_out_tongue:

bo obie są obecnie dobre z tym że w różnym segmencie rynku :stuck_out_tongue:

(WODZU) #7

Czego byś nie kupił za pół roku będzie coś szybszego. Procesory AMD i Intel różnie wypadają w przypadku odmiennych zastosowań. Poszukaj testów i oceń sam co najczęściej robisz na komputerze, który procesor jest w tym najlepszy i jaka ilością gotówki dysponujesz *lub jak długo chcesz spłacać raty :D)

(Drojek15) #8

Narazie liderem jest Core 2 Duo, ale czekajmy aż AMD wypuści coś nowego na rynek bo AMD Athlon 64 x2 był do konkurencji z Pentiumem D, a do Core 2 Duo nie ma konkurencji najsłabsza wersja Core 2 Duo jest lepsza od najsilniejszego Atka 64 x2

(Clubbasse207) #9

ta ... :lol:

najsłabsza wwrsja core 2 duzo jest szybsza ale po podkręceniu od najmocnieiszych amd x2 :stuck_out_tongue:

bije wtedy nawet fx

ale w stanie fabrycznym to wcale tak niejest

(McDracullo) #10

Ale czaki1000 mówi o x2 a nie o FX więc ma racje.. :wink: