Intel D w Logic'u Q3

ostatnio kupiłem kompa z indelem D 346, w obudowie logic Q3. Problemem jest głosna praca kompa i wysoka temperatura proca 45 st., wentyl wyje bo ma 4,5 tys. obrotow. W obudowie jest z tyłu wentylator ale nie chodzi:/ I teraz pytanko czy ktos wie gdzie ten wentylator ma byc podłaczony?? Kable od niego sa pomieszane z kablami od zasilacza i nie wiem dokąd prowadza:/ Chyba raczej nie do plyty glownej, czy mozliwe jest zeby wentylator był podpiety do zasilacza albo przedniego panelu obudowy?? Moze macie jakies pomysly jak odpalic wentylator w obudowie krory moze wywiewał by cieple powietrze i komp ciszej chodził !!

Wentylatory zewnętrzne, do obudowy, zazwyczaj podłączane są przy pomocy molexów (zasilanie napędów ata) z zasilacza, często w postaci przedłużki. Skontroluj kabel idący od wiatraka i sprawdź czy jest podłączony. Możesz też stosować zasilenie z płyty głównej np, jeśli masz chipset chłodzony pasywnie, na wtyk 3-pinowy, tuż obok wtyku wentylatora procesora. Dodatkowo pomyśl nad wymontowaniem nie używanych śledzi, usunięciu zbędnych kabli, uporządkowaniu reszty kabli. Innymi słowy musisz umożliwić przepływ powietrza wewnątrz kompa, inaczej nie uzyskasz żadnego efektu.

dzieki! rzeczywiscie wentylator byl przy molexie, tylko jakis spec zapomnial go podłaczyc:/ Szkoda ze musiałem zrywac plombe tylko z tego powodu:/