Intel E2140 jest gorszy od Pentium D 820?

Może safe mode, jak umnie, jak da się ht z 200 na np 220 też startuje na standardowym. Na mniejszych zmianach próbuj, co 5 np.

ściągnij MWSnap (prog do robienia screenów) , i wrzucaj na fotosik.pl.

Nie lepiej kliknąć “Print Screen”, a potem wkleić (chociażby do Paint’a) i zapisać?

Też tak mam.

A oto rezultat moich działań:

b6db3e70d86b79db.jpg

Zastrzeżenie: pozycja Core Speed zmienia się nieustannie (co parę sekund) ale zwykle jest 2,6GHz.

6998e51495a26a79.jpg

c5981b76054af64a.jpg

7beab78384ca78aa.jpg

Prosze o komentarze i ewentualne propozycje poprawy konfiguracji.

Tylko prosze łopatologicznie.

Pozdrawiam

Coś mi tu RAM pachnie nisko. Wychodzi 488 a ty masz 667 :slight_smile:

Tryb oszczędnościowy który włącza się gdy komp jest w idlee

Wyłącz te 2 opcje w biosie

C1E na disabled i speedstep na disabled

Jakie masz pamięci?

Daj im więcej papu i leć z nimi do góry bo teraz to wstyd je pokazywać

Proca też nie żałuj. Daj więcej Vcore i jedz do góry. Na NB(ICH) też więcej voltarzu daj

Sorki, ale nigdzie nie widze tej wielkości :frowning:

Goodram

Właściwości mikroukładu płyty głównej:

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport i945P

Taktowanie pamięci 5-6-6-2 (CL-RCD-RP-RAS)

Moduły pamięci SPD:

DIMM1: GR667DD64L5/512 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5.0-5-5-14 @ 333 MHz) (4.0-4-4-11 @ 266 MHz) (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)

DIMM3: GR667D264L5/512 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5.0-5-5-15 @ 333 MHz) (4.0-4-4-12 @ 266 MHz) (3.0-3-3-9 @ 200 MHz)

No dobra, jak mam podać do stołu to papu? Kiedy ustawiłem DRAM frequency z AUTO na 650 MHz (najmniejsza wartośc do ustawienia to 488 a najwieksza to ponad 1000) to po komendzie Save and exit bios sie nie restartował. Musiałem “na żywca” wyłaczyć komputer przyciskiem i nastepnie właczyć go ponownie.

Kiedy już sie uruchomił to mimo ustawienia w biosie CPU frequency z 200 na 300 to taktowanie procesora było fabryczne czyli 1,6 GHz. Po właczeniu CPU-Z wraz z Orthosem ta sama sytuacja. Po zmianie DRAM do pierwotnych ustawień procesor powraca do 2,6GHz.

Podaj jakie masz teraz napięcia na procku i ramach

Wyłączyłeś te opcje co podałem wcześniej?

Najpierw pobaw się z prockiem, a gdy już będziesz miał tyle ile chcesz FSB to wtedy zmieniasz sobie dzielnik DRAm:cpu itp.

Procka juz nie chce wiecej kręcić ponieważ zależy mi na dość cichym komputerze a nie będzie tak kiedy sie będzie grzał.

Wobec tego jego efektywność, wychodzi na podstawie Waszych podpowiedzi, mogę poprawić w innym miejscu np. optymalizując ustawienia dot. RAM.

Tego dzielnika jak pisałem to u mnie nie widać; pisałem też o innych perypetiach związanych z tym RAMem.

Znających płytę i mój bios prosze o radę.

Pozdrawiam

Hmmm…zapytam chyba tutaj bo wydaje sie to odpowiednim miejscem smilies/smile.gif

Otóż, zrobiłem mały upgrade kompa i mam pewne problemy z overclockingiem.

Konfiguracja:

płyta główna: ASROCK ConRoe945G-DVI I945G (wiem że straszne /cenzura/, ale to przejściówka, zresztą wyrwałem ją za niecałe 100zł ;])

procesor: Intel Pentium Dual-Core E2140

zasilacz: Chieftec 380V

pamięć: Kingston 667Mhz 1Gb (mam zamiar dokupić jeszzce jedną do duala)

karta graficzna: w chwili obecnej integra, dokupuję Radeon X1950Pro

Problem przedstawia się następująco, w biosie ustawiam podkręcanie asynchroniczne, na pci-express zostawiam 100, fsb podbijam powoli co 5Mhz i sprawdzam jak sprawa ma się w windowsie primem i odczytuję jeszcze dane z Cpu-z. Jednak już po dojściu do 225Mhz przestaje odpalać się bios. Po 3 restartach wracają ustawienia domyślne i sytuacja taka zostaje. Temperatura zwiększa sie o jakiś 1 stopień więc to raczej nie jest jeszcze wina boxowego chłodzenia…zresztą obudowę mam dobrze wentylowaną + 2 wiatraki (120 i 80). Płyta Obsługuje nie tylko 800FSB ale także 1066 więc teoretycznie do 266Mhz nie powinno być chyba najmniejszych problemów?

Pamięc zmieniłem z 667 na 533 żeby nie było z nią problemów, jednak to nie pomaga. Przesiadłem sie z płyty Gigabyte’a więc mam pewne problemy z tym Asrockowym BIOSem, nie bardzo wiem jak z tymi pamięciami pokombinować.

Teraz chciałem sie zapytać o następującą rzecz:

  • jakie są możliwe powody takiej sytuacji, czy jest to wina tylko płyty i ustawień w biosie czy może zawiniły pamięci.

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

btw: jak coś to daję link do manuala z opisanym biosem:

http://download.asrock.co…Roe945G-DVI.pdf

Asrocki to gorsze syfy od Gigabyta

Podnies napięcie lecz dużo od tej płyty się nie spodziewaj

To nie volty, tylko waty, czyli W.

Asrocki są “słynne” z tego, że nie nadają się do o/c.

Wiem, że /cenzura/, zdaję sobie sprawę, ale nie ma lepszej płyty pod DualCore za 80zł :smiley: (szczególnie że w sklepie kosztuje ponad 200zł;])

Wiem, że są z tego słynne, ale się nie zamierzam poddawać :slight_smile:

Nastąpiła mała zmiana :slight_smile:

Podkręciłem na razie na chłodno na 248Mhz i bez problemowo chodzi. Po prostu ustawiłem napięcie na High (niestety są tylko 3 opcje, auto, high, low, na auto się cięło właśnie).

Ale wiem że automatyczne ustawianie napięcia na High nie jest zbyt mądre bo płytka pewnie za wysokie ustawi.

Jednak wiadomo z czym jest problem - z ustawieniem napięcia :slight_smile:

Dlatego też pytam: czy jest jakiś program który spod windy regulowałby i umożliwiał ręczne ustawianie napięcia? Albo jakiś trick żeby udostępnić to w biosie (wersję mam najnowszą), czy da się to jakoś obejść?