Intel E2180 czy AMD 4800?

Ogólnie jestem za E2180 ale za athlonem przemawia to iż na ten socket będzie dłużej na rynku niż socket intela. Czytałem ostatnio w Next że Intel już wkrótce będzie wprowadzał nowy socket a ze starymi nie będzie kompatybilny. Jak myślicie?

To już lada chwila nastąpi… Już producenci przedstawiają płyty z układem X58 przeznaczonym dla procesorów pod podstawkę LGA1366.

Czyli kiedy wejdą?

No do końca roku, to powinny już być…

W tej chwili intel wypruwa flaki, by wyprzedać całkiem starą platformę.

To jak opłaca się kupować teraz coś taniego?

Myślałem nad tym:

Core Duo E2180 2.00

GA-P31-DS3L

Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK

Na więcej wątpię żeby mnie było stać.

Jeżeli nie będziesz bawił się w OC procka to daj sobie spokój z intelem i weź coś pod AMD

Ja bym to brał.

Ale potem za bardzo tego nie rozbudujesz…

Opłaca się brać E2180 bo nowa architektura intela czyli procki Intel Core i7 będą działały tylko z pamięciami DDR3 czyli nowa platforma będzie strasznie droga.Może gdzieś za 1,5-2 lata DDR3 będą tak tanie jak DDR2.Ja osobiście polecam Ci zamiast E2180 procesor E5200 tani (około 260 zł) w technologii 45 nm spokojnie pójdzie na płytce GA-P31-DS3L.Procki te już są dostępne w sklepach http://proline.pl/sklep.php?prodid=DUALCORE+E5200+2.5G

Nie prawda, tańsze odmiany i7 będą pracowały z oboma typami pamięci.

Darth ReX może i masz rację póki co Intel wprowadzi na rynek tyko modele obsługujące DDR3 a nowa standardowa podstawka dla desktopów będzie sięnazywała LGA 715. LGA1366 będzie podstawką tylko do procesorów serwerowych. Zresztą zobaczymy jak się ukażą bo na razie to jedna wielka niewiadoma.

Wzmę chyba ten zestaw jaki podałem wyżej. Tak na szybko jeszcze, jaki ram polecacie do podkręcania te patrioty będą dobre?

1000MHz MUSZĄ zrobić. Tak mają zapisane w profilu SPD.

Czyli te patrioty jak najbardziej?

Tak.