Intel Extreme 2 vs Radeon 9250 - Minecraft czarne tekstury

Witam już mnie to irytuje mam komputer dość stary, ale minecraft powinien mi normalnie grafike wyświetlać na radku 9250 tylko mam czarne cienie

Intel: 2-5FPS Cienie normalne

Ati: 25-35FPS Cienie czarne…

I to nie jest problem pamięci gdyż zintegrowana ma 32mb z ram, to nie shadery bo ati ma 1.4/vert 1.1 a intel nie ma ich wcale. To problem albo samego chiseptu albo AGP Ati (stawiam na to 2). Ale jak do cholery je włączyć? Mam już dość męczę się od 3 dni z tym a wsadziłem GF fx5500 kuzyna i na 8x chodziło … Sterowniki Omegi 3.8.252 (Click)

Hmm, te Omega Drivers, które zainstalowałeś są dosyć stare. Zainstaluj te: Radeon Omega Drivers 4.8.442 (tam zjeżdżasz troszkę w dół, zaznaczasz I agree to the terms listed above i klikasz Download).

Dodatkowo, zaktualizuj Jave do najnowszej wersji. Zainteresuj się również takim czymś jak Optifine do Minecrafta.

To ani sterowniki ani Java… To wina AGP lub chiseptu który ATI nie trawi. Omegi 3.8 to jedyna wersja która w normalnie mi działa i do tego jeszcze przyśpiesza działanie. W MC z tych 25-35 FPS na 30-50FPS poszło :stuck_out_tongue:

A sterowniki chipsetu zainstalowane? Podaj model płyty głównej, ew. screen z programu CPU-Z z zakładki Mainboard czy tam Motherboard.

Na pamieć znam model płyty głównej. Jest to AsRock P4i65GV. I z tego co wiem to ten chisept może obsługiwać dobre 4GB RAM czy to prawda bo na strone asrock pisze że maks. 2GB.

spróbuj na standardowych sterach od ATI

http://support.amd.com/us/gpudownload/P … 00-xp.aspx

Zainstaluj

Sterowniki do grafiki nie pomogą gdyż miałem oryginalne ze strony AMD… Intela mam.