Intel GMA 3100 a GTA 4

Witam.

Mam kilka pytań na które poszukuję odpowiedzi:

-Czy możliwe jest odpalenie GTA 4 na grafice Intel GMA 3100?

-Czy komuś udało się przy tej karcie graficznej obejść błąd wyskakujący przy uruchamianiu gry ? (Gta IV fatal error: DD3D50) :?

Reszta moich części spokojnie spełnia wymagania GTA 4. niestety obawiam się, że będę musiał dokupić lepszą grafe. :?

Pozdrawiam i z góry dziękuję. :slight_smile:

zapomnij o tym

Błąd DD3D50 chodzi o directX że chyba grafa nie obsługuje DirectX 9c i PIXEL SHADER 3.0.

Dokładnie. GTA 4 to jedna z najbardziej wymagających gier na rynku. Można przyjąć, że w ogóle nie masz karty graficznej. Intel GMA to tyle co nic. Mi nie chodzi owa gra na GeForce 9300 GS 512 MB… Znaczy się mam lekko ponad 5 klatek na sekundę :smiley:

Gorgoroth , na jakich detalach grasz.Wszyscy by chcieli żeby GTA IV chodziło na FULL DETALACH i rozdziałce 1920x1200 na 256ram gf 4 mx i słabym celeronie.

X3100 z tego co pamiętam ma pixel shadera 3.0 a directx 9.0c 3 razy przeinstalowywałem tak samo jak i stery do karty, wina musi leżeć poprostu po stronie karty.

Wniosek - GTA 4 nie akceptuje kart Intela :?

Czyli niestety będę musiał dokupić grafe jeśli chce pograć w tą gre :?

Jaka karta za max 250 zł byłaby najlepsza?

http://allegro.pl/item657603204_asus_96 … 600gt.html

Ludzie, na moim sprzęcie i podkręconej grafice w rozdziałce 1680x1050 na wysokich detalach mam ok. 20 fps, więc nie narzekajcie tak strasznie :wink:

20 fpsów to i tak słabo … jak na sprzęt twojej klasy

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Już wiem wszystko to co chciałem

Pozdrawiam !

Ja mam GeForce 9500GT 1GB i nawet dobrze chodzi . czasami się scina ale to przez moja muzyke w grze .

Ale chyba 3100 jest słabsza od x3100.

bez obrazy, ale wszystkie w/w karty to śmiecie jeśli chodzi o GTA 4

To prawda. Niestety GTA 4 wymaga kart nVidii z najwyższej półki, a takie ma niewiele graczy ;]

tak, ale w przypadku gta 4 jeszcze ważniejszy jest procesor. Jeśli chcesz pykać na max to musisz mieć 4 rdzenie. A ja mam niestety 2 :frowning:

zapomnij. Jeśli chcesz pograć w czwóreczkę to powiedz ile masz szmalu a my zaproponujemy ci jakąś kartę graficzną