Intel gma 4500

(Chilek1) #1

Witam, zamierzam kupic laptopa, w którym jest taka karta graficzna. Czy ktoś może mógłby coś o niej powiedzieć? Czy jest wydajna? Może ktoś ma taką? Znalazłem jakieś porównanie tej karty z inną, jednak wiele mi te cyferki nie mówią. Laptop ma służyc do programów typu AutoCad - na studiach, więc chyba nie będzie tam bardzo dużych projektów.

Jest to karta zintegrowana - czy takie karty często się psują? Podejrzewam, że jeśli mi się np spali do wymiany będzie pół komputera, to prawda?

(Poniaatowski) #2

Pierwszy raz to słyszę, kto Ci takich głupot na opowiadał.

Do takich rzeczy, przydałby się lepszy laptop z lepszą grafą, czyli z dedykowaną, a nie zintegrowaną.

Podaj ile masz max. kasy na laptopa.

(Toffik325) #3

Karty takie bardzo rzadko ulegają awarii, jednak Intel GMA nie nadaje się do grania w nowsze gry (wersja 965 ma problemy z Carbonem...)

Jeśli tak będzie - wystarczy, przy większych może czasem braknąć mocy :slight_smile:

(Poniaatowski) #4

Kto tu mówi o grach?

Mowa jest o wymagających programach.

Plotka - nie nawiedzę takich plotek.

Ameryki to Ty kolego nie odkryłeś :expressionless: Wiadomo, że na zintegrowanej grafie, w prawie żadną nowszą grę nie pogramy [-X

(Chilek1) #5

Przyzwyczajony jestem do swojego PC, na którym WoW to max co pójdzie, więc w nowe gry nawet nie zamierzam grać.

Mam około 2500zł, ale także możliwość ściągnięcia laptopa z USA. Myślę, że za 2500zł w USA kupie laptopa wartego w Polsce 3000zł, więc w Polsce w takich cenach się trzeba orientować.

Więc do AutoCada karta zintegrowana może być wydajna ?

(Toffik325) #6

Skoro masz ~3000zł to po co kupować laptop z grafiką Intel GMA 4500? Chociażby tutaj lub tutaj masz przyzwoitego laptopa, który na pewno poradzi sobie z tym programem, pograsz nawet w nowsze gry (pomijając te bardziej wymagające). Jak lepiej poszukasz to znajdziesz trochę taniej (power of komputronik).

(Chilek1) #7

Dużo dobrego słyszałem o firmie Dell, a ciężko znaleść coś Dell'a do około 3000zł z dość dobrym sprzętem. Zależy mi także na 17 calach. A o komputronik to chyba jeden z najdroższych polskich sklepów komputerowych :slight_smile: Poszukam w takim razie laptopów z lepszymi kartami graficznymi. A co do tego laptopa, który podałeś - firma Lenovo nie jest znaną firmą, więc pewnie nie płaci się za markę, a za produk, tylko czy jest taki produkt jest solidny? Bo o Dellach słyszałem ze produkują jedne z lepszych lapków.

(Toffik325) #8

Lenovo jest solidne. Kojarzysz firmę IBM? Lenovo wykupiło tę markę, więc o jakość bym się nie bał :slight_smile:

Pooglądaj jeszcze produkty firmy Toshiba, też bardzo dobra jakość.

BTW: Popatrz na drugiego laptopa jakiego poleciłem, szczególnie komentarz: "Bardzo dobry laptop. Mam go 2 tygodnie i używam do projektowania w AutoCadzie i Dialuksie. Nie wiesza się, wydajność jest rewelacyjna..." - wiem, że na tym lepiej całkowicie się nie opierać, ale masz na pewno większą pewność.

BTW2: Jeśli chodzi o 17 cali - są konieczne? Dość ciężko znaleźć laptopa z dobrą grafiką i taką matrycą.

(Chilek1) #9

Korzystając z okazji zapytam jeszcze o jedną daną związaną z kartami graficznymi. Tu jest opis karty graficznej z laptopa który podałeś. Pisze tam m.in. :

Co to dokładnie oznacza? Skoro pisze "Max" znaczy, że 1024 nie jest na stałe. Czyżby karta graficzna ciągnęła pamięć z RAMu ? W takim razie czy w ogóle ma jakąkolwiek pamięć wbudowaną?

(Toffik325) #10

Karta posiada własną pamięć (256 bądź 512 DDR3), a resztę "ciągnie" z pamięci RAM. Taka grafika, szczególnie jak na laptopy jest bardzo dobra.

(Chilek1) #11

Dzięki za pomoc. Mniej więcej takiej karty będę szukał. A karty zintegrowane mają podobne parametry ? Też wbudowana pamięć i możwliość rozbudowania z RAMu ?

(Toffik325) #12

Mniej więcej podobnie to wygląda, jednak są dużo słabsze.

Możesz jeszcze poszukać Notebooka z grafiką na poziomie Ati Radeon HD 3650.

(Chilek1) #13

Więc karty zintegrowane są jednak słabsze? Lepiej wybierac dedykowaną?

(Toffik325) #14

tak :slight_smile: