Intel Graphics HD 3000 oraz Radeon 7600m mieszanka k.grafiki

Witam.

Mam dośc duży problem z wykrywaniem przez komputer kart graficznych. Sprzętowo mam zainstalowanego Radeonka Mobile ale w panelu sterowania ,benchmarkach (3dmark 06, 11) oraz grach (gram w gry wymagające przynajmniej 1024mb)mam pokazaną kartę bazującą na RAM czyli Intela. Napsane jest tak przy karcie (w panelu sterowania) Producent: A.M.D., Typ: Intel HD graphics 3000 ilośc wbudowanej pamięci:4048mb .

Wiem że, karta AMD jest lepsza od zintegrowanej z pamięcią ram. Chciałbym aby można było pograc sobie w jakas gre. Na zintegrowanej karcie FPS nie jest zbyt wyskoki. Chciałbym aby ta karta działała (można było ją użyc do gier i otrzymac większą wydajnośc). Czy jest jakiś program lub sposób na wymuszenie użycia tylko Radeonka?

Mój sprzęt

CPU:Intel Core I3 2370 2,40GHz

RAM:4Gb

GPU:AMD Radeon HD 7600M ~ 4Gb

OS:Windows 7 Home Premium 64bit

Samsung Seria 3 NP350V5C-S07PL

tu jest strona z Samsunga

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p … 0V5C-S07PL

:expressionless:

Patrzyłeś w biosie?

Dając prawym przyciskiem myszy na pulpit powinieneś mieć opcję włączenia panelu w którym wybierasz jaka karta ma być używana w danych aplikacjach.

W biosie mam radeonka, a co do opcji na pulpicie nie mam opcji wybierania grafiki. Jedynymi opcjami są panele sterowania (kart). W nich też szperałem ale nic konkretnego nie znalazłem.