Intel HD 3000 i Radeon 7610M 2GB - problem ze sterownikami

Witam serdecznie. Mam taki problem. Próbowałem uruchomić dość wymagającą grę na moim notebooku i gra się wysypywała. Zaktualizowałem sterowniki (najpierw Intel potem Radek) i od tego momentu pojawiły się problemy. W menadżerze urządzeń, przy Radeonie znajduje się żółty wykrzyknik i komunikat z błędem 24. Po wyłączeniu i włączeniu urządzenia, wykrzyknik znika, ale ponowne uruchomienie laptopa znowu wywala błąd. Dodatkowo program Catalyst Control Center przed aktualizacją miał menu konfiguracji przełączania kart graficznych. Po aktualizacji ta opcja zniknęła, a sam program wykrywa dwie karty Intela! Przy próbie uruchomienia cięższej gry wywala błędy krytyczne DirectX.

Co można z tym zrobić?

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edit: Laptop to Asus X53SK

Niestety, konfiguracja “optimus dla ubogich” nie działa poprawnie ze sterownikami, które nie są specjalnie przygotowane przez producenta laptopa. Odinstaluj wszystkie swoje nowsze wersje sterowników i wróć do tych, które można pobrać ze strony producenta laptopa.

Jeśli koniecznie chcesz spróbować nowszych wersji, możesz przetestować sterowniki od leshcatlabs: http://leshcatlabs.net/ - ktoś życzliwy bierze i składa w całość, tak, aby działało, nowsze wersje sterowników Intel+AMD.

Możesz przeczytać jeszcze ten przydługi wątek: http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=50450

Co to znaczy “optimus dla ubogich” ?

Bardzo proszę o wyjaśnienie, bo nie rozumiem jak to się ma do sterowników.

To żart. Rozwiązanie przełączalnej grafiki AMD nazywane jest czasami “Optimus dla ubogich”, bo jest podobne do rozwiązania NVIDIA Optimus, tylko tańsze :wink:

Nieistotne - najważniejsze jest to, że przełączalna grafika AMD wymaga specjalnych sterowników i sterowniki ze strony AMD (i Intela) mogą nie działać i mogą wszystko popsuć.