Intel HD 4000 i Radeon HD 7670M

Witam,

Samsung NP350V5C-S0FPL posiada dwie karty graficzne Intela i AMD. Ostatnio po formacie pobrałem przez SW Update sterowniki do grafiki pod Windows 8 x64 po zainstalowaniu w menadżerze urządzeń obie karty wyświetlały poprawne nazwy. Jednak zorientowałem się że są nowsze sterowniki dostępne dla AMD przez program samsunga, pobrałem zainstalowałem numerek sterownika się zwiększył, ale karta zgłaszała się juz jako HD 7600 M Series a Intelowska dostała żółtego trójkąta :confused: Pobrałem więc najnowsze sterowniki od Intela z oficjalnej strony i wszystko jest ok. Moje pytanie brzmi czy jedyne sterowniki stricte pod obie karty to te stare od samsunga z 2012r? A jeżeli chcę nowsze do muszę instalować osobno do każdej grafiki? I jak to zrobić żeby system rozpoznał 7670M zamiast 7600M Series? :stuck_out_tongue:

Z doświadczenia - w systemach z przełączalną grafiką najlepiej używać sterowników producenta laptopa. Nawet jak są stare, to zazwyczaj przynajmniej działają poprawnie.

Mam Lenovo G500H, miałem identyczne problemy. Na sterownikach 12.1 producenta Radeon 8750M, na sterownikach 13.1 ze strony AMD już Radeon 8700M Series. Dodatkowo mocno poleciały w dół fps’y w grach. Potwierdzam wypowiedź kolegi wyżej, lepiej pozostać na sterownikach od producenta.