Intel HD graphic i GTX 850M na jedynym sprzęcie

Witam. Mam laptopa, który korzysta z dwóch kart - zintegrowanej Intel HD i dedykowanej GTX850M 2GB. Instrukcja nie obejmuje takich tematów, więc naprawdę nie wiem, na jakiej zasadzie to działa. Automatycznie się przełączają (w ustawieniach rozdzielczości widzę tylko intel hd i rozdziałkę maks 1300)? Czy w grach automatycznie włączy się GTX czy będzie to pokaz slajdów? Czy jedną z tych dwóch należy jakoś wyłączyć? 

Od przełączania jest technologia optiumus. W mało obciążających zadaniach działa tylko integra, w grach 3D załącza się nvidia. To że na pulpicie masz intela to normalne.

Dzięki na odpowiedź :slight_smile:

Duża część gier jest już automatycznie uruchamiana na NVidii, Jak coś to możesz ustawić ręcznie przez ‘Panel sterowania NVIDIA’ - Zarządzanie ustawieniami 3D - ogólnie przez ‘Ustawienia globalne’ lub dla każdego programu przez ‘Ustawienia programu’. Nie gram, ale gdzieś czytałem, że czasem exe uruchamiający grę nie jest głównym procesem wykonującym całą pracę. To tak na przyszłość, gdybyś kiedyś dodawał jakąś grę i nadal klatkowało.

 

W ‘Panelu sterowania NVIDIA’ zaznacz wszystko w ‘Pulpit’. Zaznaczenie doda Ci np. dodatkową opcję ręcznego uruchamiania programu ze skrótu lub samego exe z prawo-kliku, menu kontekstowe pulpitu, czy ikonkę aktywności karty graficznej w zasobniku.

 

Karta Intela jest kartą główną, więc żeby wszystko działało OK i były wszystkie obsługiwane przez laptopa rozdziałki musisz mieć zainstalowane stery grafiki Intela. Ogólna zasada instalacji sterowników w laptopach z Optimusem to: najpierw stery do chipsetu, potem Intel i na końcu NVidia. Po każdym restart.

Ja nic nie instalowałem. Po odpaleniu laptopa (ASUS F550JK) wystartował konfigurator z dysku i tyle. Wszystkie apki asusowe i stery były już zaintsalowane. 

No, i git :slight_smile: