Intel HD Graphics 4400 - niska ocena w indeksie wydajności Windows 7

Witam,

Posiadam procesor Intel Core i3 4150 wraz ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics 4400. Indeks wydajności systemu Windows w pozycji “wydajność trójwymiarowej grafiki biznesowej i w grach” przydzielił 6,6 pkt. Czy nie jest to zbyt słaby wynik? Co ewentualnie powinienem zrobić, żeby podnieść wydajność?

Pozdrawiam

A czego oczekujesz od zintegrowanej karty graficznej? I tak nie jest to wcale słaby wynik, raczej przyzwoity jak na integrę. Zresztą ten indeks to raczej nie jest najlepszy wyznacznik wydajności :P.

A jakiego się spodziewałeś po integrze? Mało tego, ten wskaźnik nie jest do niczego potrzebny

Nie spodziewałem się maksymalnej oceny. Bardziej zastanawiam się, czy nie ma przypadkiem wyłączonej jakiejś opcji w BIOSie lub w ustawieniach systemu - odpowiedzialnych za wydajność układu graficznego.

Moja INTEL HD4000 ma obydwa indeksy 6.5.   Wydajność kart Intel HD zależy od szybkości zainstalowanej pamięci, oraz od tego, czy jest symatryczna - dwa identyczne moduły pamięci. Np. grafika HD4000 z i5  3210m z 2x2GB (1600) bedzie miała graficzne indeksy 2x 6.5 (2x4GB też 2x6.5), natomiast ten sam procesor z 1x4GB (1600) już tylko 5.6 i będzie znacznie wolniejsza. Ta sama prawidłowość dotyczy HD4400… Również procesor ma znaczenie - im szybszy, tym szybsza grafika. Intel HD z topowymi procesorami i7 potrafią być  o 30 do 50% szybsze od np. i3 (mówimy oczywiście o tej samej rodzinie). Np. i5 3210m grafika 1100MHz, i7-3940XM grafika 1350MHz. To samo dotyczy następnej generacji.

 

  :stuck_out_tongue:

 

 

Kupić kartę graficzną.

Żadne ustawienia czy magia nie zwiększą mocy układu graficznego, ma moc obliczeniową jaką ma i nie ma na to sposobu oni w biosie ani w programach ani w książkach Harry Potter

Nic nie zwiększy mocy układu graficznego, ale może się okazać, że coś ją zmniejsza, jak niesymetryczna lub wolna pamięć.

Ja mam Intel Core 2 duo oraz Intel HD 2000 i mi wszystko ładnie chodzi.

Pasjans i Minecraft na pewno :slight_smile: Odpal choćby BF4 wtedy podagamy.