Intel HD graphics gry się zacinają

Witam, mam problem, kupiłam niedawno laptopa i przy grach strasznie przycina, co może być przyczyną? Proszę o pomoc

Odpowiedź sama podałaś w temacie:

 

 

Dokładniejszą odpowiedź dostaniesz jak podasz o jaki dokładnie model tej karty chodzi oraz o jakich grach piszesz.

w menadzer urzadzen pisze tylko “Intel HD Graphics” i zadnego typu modelu… a np gra Medal Of Honor Warfighter

Karty te są zintegrowane z procesorami. Sprawdź jaki masz procesor, poszukaj jego specyfikacji w sieci i dowiesz się jaką dokładnie masz kartę graficzną.

Intel Celeron quad core processor N2920 taki procesor

No to masz odpowiedź. Z tym procesorem jest zintegrowany dość słaby układ graficzny. Nie licz na to że na karcie do zastosowań biurowych pograsz w bardziej wymagające tytuły.

Czyli taki zestaw

http://ark.intel.com/pl/products/79053/Intel-Celeron-Processor-N2920-2M-Cache-up-to-2_00-GHz

Ani procek ani tym bardziej zintegrowana grafika do gier się nie nadają, więc jedynie co możesz zrobić to obniżyć rozdzielczość i maksymalnie zejść z jakością i detalami.

A na przyszłość chcąc grać na lapku, trzeba wziąć coś lepszego niż najtańszy sprzęt.

a czy mogę do niego dokupić kartę graficzną? jeśli tak to jaką?

Nie, nie możesz.

 

Może inaczej - podaj pełną nazwę kupionego laptopa. 

Duża szansa że zakupiony laptop został stworzony do pracy biurowej, a nie do grania.

 

Formalnie rzecz biorąc można (EGPU na PCIE 1x) ale w tym przypadku nieopłacalne i trudne do zastosowania.