Intel HD Graphics w płycie głównej i brak sygnału w monitorze po podłączeniu do niej, problem ze sterownikami Intel HD

Mam PC z kartą Radeon jako główną oraz kartę Intel HD Graphics, która działała jeśli podłączyłem kabel do gniazda od płyty głównej. Działała, bo teraz po podłączeniu monitor wyświetla “brak sygnału” - chciałem pobrać nowe sterowniki do tej karty, ale nie mam jak, gdyż nie mogę wejść w ustawienia systemu gdyż ekran nie odbiera sygnału… sterownik od Intel HD nie jest zainstalowany. Nie wiem więc co zrobić żeby system wykrył tę kartę, bo jedyny sposób to podłączenie do płyty głównej i ręczna aktualizacja. 

Proszę zapoznać się z tym poradnikiem:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/forum-18/ogloszenie-2-poradnik-zak%C5%82adania-i-edycji-tematu/

 

a następnie konkretnie zatytułować wątek.

 

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

 

BTW karta nie jest częścią płyty głównej tylko procesora.

Trzeba włączyć w BIOS-ie . 

Nie trzeba w biosie włączać bios sam wykryje gdzie jest podłączony monitor i z tej karty da sygnał na monitor. Oczywiście nie mówię, że czasami będzie taka konieczność coś zmienić w biosie ale ja nie miałem takiej potrzeby sam się jeszcze nie spotkałem. Tylko nie wiem po co instalować sterowniki do karty intel hd jak się z niej nie korzysta :slight_smile:

Płyty główne mają opcje włączania i wyłączania zintegrowanego układu grafiki Intel znajdującej się w procesorze i wówczas jest ona niewidoczna w Menedżerze Urządzeń (np. ASUS MAXIMUS VII GENE) . Po wykryciu w slocie PCIE-x karty graficznej wyłączają układ Intela i trzeba sobie przestawić ręcznie , aby na wyjściu HDMI z płyty głównej pojawił się sygnał i wówczas można zaktualizować jej sterownik . 

“Trza być w butach na weselu .” 

Czyli jak teraz normalnie korzystam z PC to aktywny jest tylko Radeon? Bo tylko on widnieje w menadżerze urządzeń. Grafika Intel nie ma żadnego wpływu na komputer i jego działanie? Jest całkowicie dezaktywowana? Jestem zielony w tym temacie, a czytałem że karty AMD w połączeniu z drugą kartą w PC powodują problem na Windows 10 taki jak mam ja, czyli 30-sekundowy blackscreen przed ekranem logowania, co wydłuża start systemu do minuty…

Czy karta jest widoczna w Menedżerze Urządzeń (Widok - Pokaż ukryte urządzenia) ? Reszta to “zaklinanie rzeczywistości” .

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Session Manager\Environment]

“DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES”=“1”

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\Control\Session Manager\Environment]

“DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES”=“1”

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Environment]

“DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES”=“1”

Karta nie jest widoczna w MU, nawet po zaznaczeniu “Pokaż ukryte urządzenia”.