Intel i7 2600k + ASUS P8Z68-V Pro + 6GB DDR3 1600mhz

(Oskar232) #1

Witam, wypatrzyłem taką ofertę na allegro. Co sądzicie o takim zestawie? Miał ktoś styczność z tą płytą? Czy jest to dobry fundament na komputer do grania? Ile warto dać? Pozdrawiam

http://allegro.pl/i7-2600k-asus-p8z68-v-pro-6gb-ddr3-1600mhz-i2392059097.html

(waderr73) #2

To jest BARDZO dobry zestaw, nie tylko do grania. Wyższa półka. Na chwilę obecną w necie możesz kupić taki zestaw za ok. 2200 zł.

(Oskar232) #3

A jakąś grafikę konkretną by ktoś polecił pod ten set, czy z racji bardzo wydajnego procka można minimalnie odpuścić grafikę czyli np gtx 460 (wcześniej myślałem nad hd 6950)

(djosdanielos) #4

nie wykorzystasz możliwości tej płyty głównej zamierzasz tam pakować 4 karty graficzne czy jak ? :shock:

ten zestaw tanio nie pójdzie

(Oskar232) #5

No to jaka karta graficzna byłaby odpowiednia?

(Semtex) #6

Jaki masz budżet na GPU? Interesuje Cię nVidia czy AMD?

(Oskar232) #7

Nie mam preferencji co do to firmy karty. Załóżmy żebym chciał wydać ok 600zł.

(Semtex) #8

W tym budżecie chyba najlepszym wyborem będzie HD 6850 http://www.ceneo.pl/;szukaj-6850

Możliwe że ktoś mnie sprostuje :wink:

(Oskar232) #9

No to jak wcześniej ktoś pisał że gtx 460 będzie ograniczał tą płytę, a teraz widzę propozycję 6850 gdzie różnica między tymi kartami nie jest bardzo duża.

(X Zdzislawx) #10

No bo taki masz budżet na GPU... praktycznie możesz do tego wpakować HD 7970 tylko czy masz na to pieniądze...

(djosdanielos) #11

nie będzie ograniczał po prostu płyta jest bardzo dobra jak i procesor jak cena nie będzie za wysoka to kupuj ta płyta ma spore możliwości możesz do niej wpakować nawet 4 takie same układy graficzne ,dla kogoś kto ma zamiar łączyć karty w sli będzie dobra ale jeśli zamierzasz mieć jedną mocną kartę chyba lepiej byłoby kupić np. nowy Procesor Intel CORE I5 2500K + Płyta główna ASRock P67 PRO3 + pamięć ram i masz wtedy całość ok 1350zł nie sądzę żeby za tyle poszedł zestaw z allegro :wink: jak nowy taki kosztuje ok 2200zł czyli zaoszczędzając kupując wyżej wymienione podzespoły zyskałbyś więcej kasy i mógłbyś kupić dużo wydajniejszą kartę niż gtx460 czy ati 6850 i w grach będzie o wiele lepiej taki zestaw się sprawować niż ten z allegro + gtx460 czy 6850

osobiście brałbym i5 i płytę na p67 do tego grafikę 7870 zamiast ładować w drogi i7 i drogą płytę w której połowa bajerów mi nie potrzebna

jestem ciekawy za ile ten zestaw pójdzie