Intel i7 2600k + ASUS P8Z68-V Pro + 6GB DDR3 1600mhz

Witam, wypatrzyłem taką ofertę na allegro. Co sądzicie o takim zestawie? Miał ktoś styczność z tą płytą? Czy jest to dobry fundament na komputer do grania? Ile warto dać? Pozdrawiam

http://allegro.pl/i7-2600k-asus-p8z68-v-pro-6gb-ddr3-1600mhz-i2392059097.html

To jest BARDZO dobry zestaw, nie tylko do grania. Wyższa półka. Na chwilę obecną w necie możesz kupić taki zestaw za ok. 2200 zł.

A jakąś grafikę konkretną by ktoś polecił pod ten set, czy z racji bardzo wydajnego procka można minimalnie odpuścić grafikę czyli np gtx 460 (wcześniej myślałem nad hd 6950)

nie wykorzystasz możliwości tej płyty głównej zamierzasz tam pakować 4 karty graficzne czy jak ? :shock:

ten zestaw tanio nie pójdzie

No to jaka karta graficzna byłaby odpowiednia?

Jaki masz budżet na GPU? Interesuje Cię nVidia czy AMD?

Nie mam preferencji co do to firmy karty. Załóżmy żebym chciał wydać ok 600zł.

W tym budżecie chyba najlepszym wyborem będzie HD 6850 http://www.ceneo.pl/;szukaj-6850

Możliwe że ktoś mnie sprostuje :wink:

No to jak wcześniej ktoś pisał że gtx 460 będzie ograniczał tą płytę, a teraz widzę propozycję 6850 gdzie różnica między tymi kartami nie jest bardzo duża.

No bo taki masz budżet na GPU… praktycznie możesz do tego wpakować HD 7970 tylko czy masz na to pieniądze…

nie będzie ograniczał po prostu płyta jest bardzo dobra jak i procesor jak cena nie będzie za wysoka to kupuj ta płyta ma spore możliwości możesz do niej wpakować nawet 4 takie same układy graficzne ,dla kogoś kto ma zamiar łączyć karty w sli będzie dobra ale jeśli zamierzasz mieć jedną mocną kartę chyba lepiej byłoby kupić np. nowy Procesor Intel CORE I5 2500K + Płyta główna ASRock P67 PRO3 + pamięć ram i masz wtedy całość ok 1350zł nie sądzę żeby za tyle poszedł zestaw z allegro :wink: jak nowy taki kosztuje ok 2200zł czyli zaoszczędzając kupując wyżej wymienione podzespoły zyskałbyś więcej kasy i mógłbyś kupić dużo wydajniejszą kartę niż gtx460 czy ati 6850 i w grach będzie o wiele lepiej taki zestaw się sprawować niż ten z allegro + gtx460 czy 6850

osobiście brałbym i5 i płytę na p67 do tego grafikę 7870 zamiast ładować w drogi i7 i drogą płytę w której połowa bajerów mi nie potrzebna

jestem ciekawy za ile ten zestaw pójdzie