Intel i7-6700K czy Intel i7-7800X - którego wybrać

Już od kilku tygodni zastanawiam się nad wyborem procesora, trochę czekałem na premierę nowych Inteli, ale nie są one powalające. Mają więcej rdzeniuf a wydajność jednego nie jest dla mnie na tyle wyższa by rezygnować z możliwości instalacji Windowsa 7.
Wybierając procesor spore znaczenie ma dla mnie możliwość wyboru wersji Windowsa. Nie jest to jeszcze czas bym całkowicie przesiadł się na linuxa i nie jestem zadowolony też z 10 ponieważ nie oferuje ona dla mnie żadnej wartości dodatniej względem Windows 7. Wręcz przeciwnie jest w nim więcej rzeczy które mnie odpycha.

Właściwie jestem prawie zdecydowany na i7-6700K, ale zastanawiam się czy nie dołożyć do Intel i7-7800X. Właściwie ich ceny są wręcz porównywalne, a różnica w cenie pomijalna.
Z tego co się zorientowałem to oba procesory to ta sama architektura więc nie powinno być problemów z instalacją Win7 i późniejszymi aktualizacjiami systemu.

Jedyne co mnie martwi czy też zastanawia przy wyborze Intel i7-7800X to to, że nie mam pojęcia jaką płytę główną do niego wybrać i przede wszystkim jest mały wybór układów chłodzenia. Właściwie to chłodzenie dla niego jakie jest w ofercie to wodne, czyli wychodzi bardzo drogo.
Jak na razie zastanawiałem się nad zakupem be quiet! Dark Rock Pro 3, wydaje mi się dobrym powietrznym układem w dobrej cenie. Niestety nie pasuje do socketu 2066.

Zastanawiałem się też nad Intel i7-6800K z podstawką 2011-3 gdzie Dark Rock Pro 3 byłby kompatybilny, ale patrząc po testach jest on słabszy niż i7-6700K - w końcu to jednak starsza architektura.

W sumie teraz sam już nie wiem co byłoby lepszym wyborem. Czy i7-6700K czy może szarpnąć się i dołożyć do więcej rdzeniuf i wybrać i7-7800X. Tylko w drugim przypadku jak się wszystko podsumuje to wyjdzie mnie to dużo drożej niż w przypadku i7-6700K.
Dodatkowo nie chciałem od razu kupować karty graficznej tylko wykorzystać przez kilka miesięcy zintegrowaną. Gdybym zdecydował się na i7-7800X to dodatkowo musiałbym zakupić jakiegoś GTXa używanego z allegro, plus droższe chłodzenie to wyjdzie mnie prawie 1k więcej niż i7-6700K.

Może ktoś coś mądrego doradzi?