Intel i7 i Graphics UHD 630 - SYSTEM NIE SPEŁNIA WYMAGAŃ

Hej hej!

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do procesora Intel Core i7-8700 Coffe Lake (chociaż to chyba nie jest konieczne) i do karty graficznej Intel Graphics UHD 630, która to jak się dowiedziałem, jest zintegrowana z tym procesorem.

Są dwa problemy.

Mój system Windows 10 nie widzi tej karty graficznej Intela , cały czas działam na GTX 1060.

A kiedy chcę zainstalować sterowniki, pojawia się ten sam komunikat co przy instalacji sterowników procesora . System spełnia wymagania, bo to dla niego pobieram sterowniki ze strony Intela.

Uruchom kompa w trybie awaryjnym. Sprawdź uprzednio czy system ma zainstalowane wszystkie poprawki.

edit:// sprawdź też aktualność sterowników od płyty głównej i BIOSu/UEFI

Znalazłem w BIOSie jakąś opcję odpowiedzialną za chipset graficzny Intela, przełączyłem na Enabled. Sterowniki z Intela w końcu ruszyły. Tylko jest kolejny problem - nie ma opcji “Uruchom z procesorem graficznym…” w menu kontekstowym przy PPM na jakiejś grze. Chodzi o to, że Heroes VI nie chce mi śmigać na GeForce, dopiero jak usunę jego sterowniki, to się uruchamia. Chciałem zobaczyć, czy na Intelu pójdzie.

System w menedżerze urządzeń wykrywa teraz Intel UHD 630.

  1. Nowe CPU Intela mają zintegrowaną GPU.
  2. W przypadku DESKTOPowych CPU NVIDIA Optimus nie zadziała.
  3. Domyślnie po wykryciu eGPU w porcie PCIE iGPU nie jest używana.
  4. Przywróć domyślne ustawienia EFI FW (wyłącz iGPU Intela), skoro posiadasz eGPU NVIDIA.

Takiego czegoś nie będzie - co najwyżej w BIOSie/UEFI będzie możliwość wyboru, która grafika będzie domyślnie pierwsza i użyta do wyświetlania obrazu.