Intel P4 1,8 Ghz a Celeron 2,0 Ghz, który lepszy?

Witam

Szukam jakiegoś porównania, tabelki, z których mógłbym się dowiedzieć który proc jest lepszy. Nie znam się za bardzo na komputerach ale wiem że cyferki to nie wszystko :wink: . Albo może ktoś po prostu powie mi który jest lepszy. Z góry dzięki. pozdrawiam

Zdecydowanie P4. Celerony to procesory do biura i nic po za tym.

I jednocześnie będziesz miał grzejnik :stuck_out_tongue:

Oba mniej więcej to samo. Ja tam bym brał też chyba tego grzejnika :stuck_out_tongue:

P4 dużo lepszy,chyba że nie masz ocieplonej chałupy kup celerka :slight_smile:

aha, a jak bardzo zdecydowanie ? bo nie pracuję w biurze ale mam właśnie takiego celerona i dostałem od kumpla P4 i nie wiem czy: po 1. będzie on pasował do mojej płyty a po 2.czy różnica w korzystaniu będzie odczuwalna (stąd prośba o słupki). pozdrawiam

tak teraz sobie sprawdziłem w everescie jaką temp ma mój proc i wychodzi około 45C, dużo to?

Jaka to płyta, proce na ten sam socket, jakie to modele (rodzaj rdzenia, fsb)?

Niestety Cela 2.0 zabrakło, testy P4 1.8 vs Cel 2.4.

http://www23.tomshardware.com/cpu_2004. … 6&chart=25

Farcry P4 szybszy o 27%, a szanse są nie równe, NetBurst lubił dużą przepustowość, Cel chodzi na DDR na P4 na starożytnym SDR133, i 600MHz w zegarze, jak zmienisz testy z gier na programy do multimediów, to w tych testach Cel będzie pewnie szybszy ze większy zegar, i DDR.

Raczej nie ja mam na swoim P4 2,4 @ 2,6 ghz w steresie 60c,jak włacze ok 40…Będzie jakaś,ale nie duża…Jaką masz płyte (socket)??

To norma, przy stresie może dochodzić do 50-55C

Podaj jaki socket ma twój Celeron (478 lub LGA775)

i podaj jaki socket ma ten P4

Stres, czy idle?

Ogólnie te proce się grzały, ale pastę można by zmienić jak masz standardową, lub przeczyścić chłodzenie.

myślę, że najlepiej pokaże

socket jest ten sam

beztytuucv4.th.png

Czy to znaczy że na DDR nie będzie mi chodził mimo iż moja płyta je obsługuje ??

Dzięki za słupki, różnica nooo jest ale chyba niewielka. panowie podsumowując warto się w to bawić czy nie ? Powiedzmy, że w gry ostatnio nie gram a i jak w te nowe chciałbym to na tym sprzęcie mogę nawet intro nie obejrzeć, więc weźmy pod uwagę Net (FF), programy takie codziennego użytku, skype z kamerką i ogólnie praca kompa…

W stresie to tak około 60C

Myślę, że już podjąłem decyzję, obejrzałem wyniki w różnych benchamarków i biorąc poprawkę na to, że jest to 2,4 to w zasadzie we wszystkich testach był on lepszy lub co najmniej równy oprócz gier. więc chyba sobie narazie daruję

Jak ten P4 chodzi na szynie 400 lub 533 to będzie chodzić.

Będzie.

Jak zmienisz pastę to powinna spaść, przyjdzie lato i temp się zwiększy, Celerony nie lubią więcej jak 63-65.

Ja bym zmienił.

A mógłbyś mnie jakoś przekonać ?

Proc wydajniejszy, mnie to przekonuje, i prędzej spalisz Celerona niż P4 jeśli by się przegrzał, ale rzadko kiedy można przepalić proca.

Nic za niego nie płacisz?

zdecydowanie pentium 4.Mimo że ma pentium 4 ma 200mhz mniej to i tak będzie wydajniejszy bo celeron jest to okrojony rdzeń pentium 4;)

Ten p4 to albo Willamette, albo Northwood. Jeśli ten drugi to się będzie bardzo mało grzać w standardzie i będzie mocno krętliwy. Jeśli ten pierwszy to omg, ■■■ lepiej celka wziąść bo niedość że Willamette ma tylko 256kB catche to jeszcze w 180nm procesie zrobiony (northwood 130 i 0,5mb catche).

btw. najgorsze w miare aktualne p4 piece węglowe były na rdzeniu prescott.

Northwood ja mam i nie narzekam,ma już swoje lata,a gdyby lepsza płyta głowna była to byłoby super :smiley:

No dobra ale te testy pokazjują że jest wydajniejszy ale w grach a w pozostałych punktuje 2,4. Na przykład w 3Dmark03 wynik to 392 dla Cela do 321dla P4.

To jest Northwood. Właśnie, to co może przeważyć w wyborze to jeszcze kwestia OC.

Nie płacę nic :smiley:

Jak nic nie płacisz to daj mi jednego, w pseudo serwerku mam celka 1,7 więc cokolwiek będzie lepsze :wink:

Niestety za chytry jestem :twisted: :stuck_out_tongue: