Intel Pentium 4 vs. Athlon 2600+ XP

Jakie macie zdanie o tym procesorze przy taktowaniu 3,0 GHz ? jakiemu procesorowi Athlon mniej więcej odpowiada ?

Athlon xp 3000+ ewentualnie Athlon 64 4000+

Porównywany jest z Athlonem 64 3000+.

smooker , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Mniej więcej,oczywiście Athlon jest lepszy,ze względu na architekturę,mimo wolniejszego zegara,w szczególności dzisiejsze Athlony,P4 to już stary procesor,ma zchrzaniony potok,gdy Athlon ma kilka stopni potoku,to P4 ma chyba nawet ponad 20 stopni - możesz dokładnie gdzieś sprawdzić ile,ładowanie i opróżnianie go powoduje marnotractwo taktów procesora,dzisiejsze Core2Duo są wzorowane bardziej na Pentium 3,oczywiście w pierwsze wersje P4 obsługują tylko 32 bity

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_4

to lepiej mieć Pentium 4 czy Athlon XP 2600+ ?

Zależy jakiego P4 i na jaką podstawkę. Podaj model to ocenimy.

Mam w domu A2500 xp+ oraz p4 2.4 HT. W terminologi Athlonów , numeracja, abstrahując od rzeczywistego taktowania, odpowiadała wydajności układów Intela. Na przykładzie tych dwóch procków się potwierdza, robiłem testy i Athlon był leszy (niewiele ale lepszy). Sytuacja jednak diametralnie się zmieniła kiedy tego P4 puściłem na szybszej szynie FSB otrzymujac taktowanie 2.9 (stabilne bez zmiany napięć, jedynie RAMy obniżone na 333 bo nie wytrzymywały taktowania 440, temperatury na dobrym poziomie), nie mogłem niestety zrobić tego samego z Antkiem bo MOBO nie posiadała odpowiedniego dzielnika dla FSB-PCI (nie chciałem ryzykować podnoszenia PCI zwłaszcza jeśli chodzi o HDD) a mnożnik procka był zblokowany. Na przykładzie emulatora MAME (który emuluje Arcade tylko i wyłącznie w oparciu o CPU więc im mocniejszy tym lepiej) wyszło mi że przy obecnym taktowaniu mój P4 @2.9 GHz jest mocniejszy od Athlona64 3200+, oczywiście mowa tu o tym konkretnym zastosowaniu. Ja bym brał tego P4 a w razie potrzeby dodatkowo lekko go podkręcił do 3.2GHz.

ok, dzięki za wszystko :slight_smile:

ja polecam p4 3,4ghz

tutaj jest prównanie niby podobnych proców:

http://www.anandtech.com/bench/Product/115?vs=72