Intel® Pentium™ B950 - Grafika i Sharer Model

Siemka! :slight_smile:

Mam dla Was pytanie. Co myślicie o procesorze Procesor Intel® Pentium™ B950 dla komputera Samsung NP300E5A-A09PL, o specyfikacjach:

Procesor

Procesor Intel® Pentium™ B950 (2,10 GHz, 2 MB, L3 Cache)

Pamięć

Pamięć systemowa 4 GB DDR3 przy 1 333 MHz (4 GB x 1)

Grafika

Grafika Intel® HD Graphics

Współdzielona z pamięcią systemową

Głównie chodzi mi o to, czy byłaby dość dobra nawet minimalna grafika tak do 256mb, bo wiem, że zintegrowane same sobie przydzielają pamięć grafiki. Czy grafika w tym komputerze miała by Sharer Model 2.0? To są 2 warunki, nie znalazłem opinii o tym komputerze w internecie niestety, chciałbym dowiedzieć się czegoś od Was, choćby osób, które miały kontakt z tym komputerem.

Nadaje się dla słabych gier jak np. Symulator Farmy '11 lub '09?

Może powiedz ile masz na komputer to coś się złoży.

Hmmm, wiesz to nie wchodzi w grę bo ten komputer jest w ofercie T-Mobile z internetem, a interesuje mnie dlatego, że mam okazję dzięki temu zdobyć nowy i być może jak się uda w coś zagrać, bo obecny kompletnie się do tego nie nadaje.

// Posty piszę jako mój znajomy, którego dotyczy problem. Nie zna się na tym, a ja piszę w jego imieniu jako prawa ręka.

Ta grafika nie nadaję się do niczego oprócz grania w stare gry i odtwarzania filmów HD. Lepiej napisz w jakie tytuły chcesz pograć.

Tak jak mówiłem mniej więcej Symulator Farmy.

Wiem wiem, ale ten abonament to jakby w formie rat, niestety np. w media expercie wypatrzyłem odpowiedni komputer za 1799 ale facet mi powiedział, że dwórdzeniówka nie pociągnie 2 stron otwartych w internecie [co było niezłą kpiną, bo chwilę później naciągał mnie na kompa za 2399] a po drugie, że nie udzielają rat na umowę zlecenie [na stronie pisze inaczej], dlatego zrezygnowałem z kupna na raty i chciałem coś z tych w ofercie laptop + internet.

Co za bzdura …ja już kiedyś udowodniłem screenem…otwatych kilka kart w FF, wideo w YT w HD 720p i procesor celeron M550 nie wykorzystuje 100 % swojej mocy (chodzi w granicach 70-80 %) ,RAM mam 2 GB. więc co on gada że 2 rdzenie nie poradzą sobie…

Uroki sprzedawców “informatyków”

Wybrałem w media expercie tego Samsunga właśnie ze względu na bardzo dobry kompromis cena - wydajność, chodząc parę razy przy wszystkich laptopach i oglądając ich specyfikacje. Kolega [czyli Meroking] pomagał mi przy tym, dobrze wiedział jakiego wybrał no a koleś nam powiedział, że 2 stronek nie pociągnie ale to od razu wydało mi się bardzo dziwne. Na moim komputerze, który zacina się czasami na XP [taki kochany gracik] otworzę paręnaście stron i działa normalnie, chociaż nie ma 2 rdzeni. Chyba wiecie jaki jest Acer Extensa 5220.

Ale wracając do tego procesora i integry w nim. Nie ma szans, by Symulator Farmy w nim zadziałał? Grafika w nim, ma takie specyfikacje:

Częstotliwość podstawowa układu graficznego

650 MHz

Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego

1.1 GHz

Ciekawi mnie, czy jest w tej grafice Sharer Model 2.0 ale chyba niestety nie, nie jestem pewien jak do tego dojść i to sprawdzić.

Jest shader 4.0 jak dobrze pamiętam, ale mało wydajne.

Na pewno? Chciałbym jakiegoś potwierdzenia no bo wiecie… Po co mi kolejny komputer tylko do internetu. Wydajność nie musi być wielka, Symulator Farmy musi zadziałać, niekoniecznie na full detalach :wink:

Meroking ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przepraszam myślałem, że to wystarczy. Już poprawiłem :), następnym razem już nie popełnię takiego błędu.