Intel® Pentium™ B950 - Grafika i Sharer Model


(Meroking) #1

Siemka! :slight_smile:

Mam dla Was pytanie. Co myślicie o procesorze Procesor Intel® Pentium™ B950 dla komputera Samsung NP300E5A-A09PL, o specyfikacjach:

Procesor

Procesor Intel® Pentium™ B950 (2,10 GHz, 2 MB, L3 Cache)

Pamięć

Pamięć systemowa 4 GB DDR3 przy 1 333 MHz (4 GB x 1)

Grafika

Grafika Intel® HD Graphics

Współdzielona z pamięcią systemową

Głównie chodzi mi o to, czy byłaby dość dobra nawet minimalna grafika tak do 256mb, bo wiem, że zintegrowane same sobie przydzielają pamięć grafiki. Czy grafika w tym komputerze miała by Sharer Model 2.0? To są 2 warunki, nie znalazłem opinii o tym komputerze w internecie niestety, chciałbym dowiedzieć się czegoś od Was, choćby osób, które miały kontakt z tym komputerem.

Nadaje się dla słabych gier jak np. Symulator Farmy '11 lub '09?


(igrek) #2

Może powiedz ile masz na komputer to coś się złoży.


(Meroking) #3

Hmmm, wiesz to nie wchodzi w grę bo ten komputer jest w ofercie T-Mobile z internetem, a interesuje mnie dlatego, że mam okazję dzięki temu zdobyć nowy i być może jak się uda w coś zagrać, bo obecny kompletnie się do tego nie nadaje.

// Posty piszę jako mój znajomy, którego dotyczy problem. Nie zna się na tym, a ja piszę w jego imieniu jako prawa ręka.


(Dimm Dna) #4

Ta grafika nie nadaję się do niczego oprócz grania w stare gry i odtwarzania filmów HD. Lepiej napisz w jakie tytuły chcesz pograć.


(Meroking) #5

Tak jak mówiłem mniej więcej Symulator Farmy.

Wiem wiem, ale ten abonament to jakby w formie rat, niestety np. w media expercie wypatrzyłem odpowiedni komputer za 1799 ale facet mi powiedział, że dwórdzeniówka nie pociągnie 2 stron otwartych w internecie [co było niezłą kpiną, bo chwilę później naciągał mnie na kompa za 2399] a po drugie, że nie udzielają rat na umowę zlecenie [na stronie pisze inaczej], dlatego zrezygnowałem z kupna na raty i chciałem coś z tych w ofercie laptop + internet.


(system) #6

Co za bzdura ..ja już kiedyś udowodniłem screenem..otwatych kilka kart w FF, wideo w YT w HD 720p i procesor celeron M550 nie wykorzystuje 100 % swojej mocy (chodzi w granicach 70-80 %) ,RAM mam 2 GB. więc co on gada że 2 rdzenie nie poradzą sobie...


(Boshi) #7

Uroki sprzedawców "informatyków"


(Meroking) #8

Wybrałem w media expercie tego Samsunga właśnie ze względu na bardzo dobry kompromis cena - wydajność, chodząc parę razy przy wszystkich laptopach i oglądając ich specyfikacje. Kolega [czyli Meroking] pomagał mi przy tym, dobrze wiedział jakiego wybrał no a koleś nam powiedział, że 2 stronek nie pociągnie ale to od razu wydało mi się bardzo dziwne. Na moim komputerze, który zacina się czasami na XP [taki kochany gracik] otworzę paręnaście stron i działa normalnie, chociaż nie ma 2 rdzeni. Chyba wiecie jaki jest Acer Extensa 5220.

Ale wracając do tego procesora i integry w nim. Nie ma szans, by Symulator Farmy w nim zadziałał? Grafika w nim, ma takie specyfikacje:

Częstotliwość podstawowa układu graficznego

650 MHz

Maks. częstotliwość dynamiczna układu graficznego

1.1 GHz

Ciekawi mnie, czy jest w tej grafice Sharer Model 2.0 ale chyba niestety nie, nie jestem pewien jak do tego dojść i to sprawdzić.


(Sebix99) #9

Jest shader 4.0 jak dobrze pamiętam, ale mało wydajne.


(Meroking) #10

Na pewno? Chciałbym jakiegoś potwierdzenia no bo wiecie... Po co mi kolejny komputer tylko do internetu. Wydajność nie musi być wielka, Symulator Farmy musi zadziałać, niekoniecznie na full detalach :wink:


(Agatonster) #11

Meroking ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Meroking) #12

Przepraszam myślałem, że to wystarczy. Już poprawiłem :), następnym razem już nie popełnię takiego błędu.