Intel Pentium D 2.8ghz - podkręcanie - o ile?

witam, mam pc z CPU Intel Pentium D 2.8ghz i chcę go podkręcić. O ile mhz można go podkręcić bezpiecznie?- czyli żeby się nie spalił i działał stabilnie bez modyfikacji chłodzenia?

na screenie pokazane wartości domyślne, tym programem będę podkręcał procka.

post-32387-13856533908579_thumb.jpg

Nie kręć tego procka bo nie warto (wydajność niewiele wzro nie) jedyną rzeczą jaką w ten sposób zwiększysz to rachunki za prąd bo procek ten jest niezwykle prądożerny.

I tak jak go nawet podkręcisz to dużo wydajniejszy nie będzie a temperatura znacznie wzrośnie.

on poleci 3.5GHz przy dobrej płycie… ale temp będzie okropnie wielka…

PS. nie podkręcaj programem tylko w biosie! w biosie możesz dać reset i masz fabryczne a jak przegniesz w windowsie to format gwarantowany…

Zapewne masz model Pentium D 915 2,8Ghz. Moich 2 kumpli go ma i na box przy 2,8Ghz ma już 55+*C. Więc musiałbyś zmienić chłodzenie ale moim zdaniem za cenę nowego chłodzenia (i sprzedanie D 915 ) możesz kupić E2160. Nie ma co tu ukrywać Pentium D to szrot.

mam wersje 820…

no to jeszcze lepiej, tak jak już Formowicze wyżej pisali, tego procka sie nie opłaca kręcić bo oprócz wysokiej temperatury i dużego pożerania prądu nic nie dostaniesz. A tak na marginesie to temat był o podkręcanie procesorów Pentium D i 4 był poruszany wiele razy i zawsze odpowiedź jest ta sama.

Ja mówię, sprzedaj go, dołóż troche i kup Dual Core E2160.