Intel Pentium D 935

Co sądzicie o tym procesorze [Intel Pentium D 935](http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Pentium_D S775_dual_core_64_bit/Intel_Pentium_D_935_S775_3_20_GHz_ 2x2MB_cache_BOX/pelny,id,36052/)

z góry dziękuję za opinie .

Lato idzie! !!

Lepiej Athlon x2 3800+ EE, a najlepiej C2D E4300 (już niewiele brakuje a wydajność piorunująco większa)

czysta strata kasy.

niecałe 100zł i e4300

nawet nie patrz w stronę tego procesora.

jeżeli dwa rdzenie to tylko c2d ;] pentium d jest na bazie starego pentium 4 i grzeje się nawet bardziej niz pentium4 ;] c2d jest o niebo lepszą zupełnie nową konstrukcją ;]

Meason ale może kolega ma zamiar na tym procku gotowac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kup C2D E4300 i daj sobie spokoj z tym grzejnikiem

dobre:). core 2 duo moze byz zamiast lodówki bo jest chłodny :). 41 stopni w stresie to wszystko co osiaga…

Procek jak kaloryfer

Słaba wydajność obliczeniowa

Stare jądro proceosora oparte na P4 działające na granicy wytrzymałości

Benadziejny! !!

P.S. Dodam że miałem takiego kiedyś w komputerze z supermarketu, spalił mi płytę główna po 3 miesiącach. Dosłownie ją roztopił

Eeee tam miałem taki procesor i fakt ciepły bywa 45 bez obciążenia 50-55 stopni przy obciażeniu . Osiągał ciekawe wyniki EVERESTEM . Wymieniłem okazyjnie na model P4 D945 3,4 GHz Queen wykazuje 3800.

Wszystko to na najtańszej płycie Asrocka za śmieszne pieniądze plus najzwyklejsze pamięci . Jak nie masz dużo kasy to warto kupić tego Pentiuma3,2 GHz .

Nie rozumiem sztuka dla sztuki walka z tą temperatura . Ma być ciepły bo pracuje i co z tego ze ciepły. Najwyżej w domu cieplej sie robi.

171542989_1.jpg

171542989_2.jpg

Smarki do nie wszystko. Lepszy jest X2 lub C2D. żeby przy zakupie kierować się wynikami Everesta :lol:

Masz trochę racji, może i samymi wynikami i nie warto się kierować . Widzę na forum, a nowy tu jestem wojnę dobrego ze złem czyli produktów Intela i AMD . Używam można powiedzieć jednocześnie komputerów z procesorem Atlonem 3200 i Pentiumem 945 ( AMD w firmie Pentium w domu) jakiejś wyraźnej użytkowej przewagi jednym nad drugim nie uświadczam. Oczywiśce są pewnie różnice w szczegółach jak to testy różne obiektywne i mniej obiektywne wykazują, ale dla normalnego użytkownika w domu raczej pomijalne moim zdaniem. Fakt ze do moich zastosowań czyli obróbki i konwersji fotek lepiej spisuje się P4 945 niż Atlon 3200.

Co do głównego wątku to ten proc 3,2 GHz wydaje mi się najbardziej optymalnym zakupem z serii 900 .

Użytkowej nie za to:

Athlon 3200 - 250zł

Pentium D 945 - 650zł + klima w pokoju :lol:

a różnicy w wydajności nie ma. Za 650 można mieć Atka X2 5000+ !!

Heee a jaką płytę do tego AMD dasz żeby była troche z możliwoscia rozbudowy ??? Znaczy się za ile. Bo ja swego nowego P$ 945 kupilem za 600zl i wsadzilem na płytkę za 200zl. Hula że aż miło. Tej wydajnosci w obróbe fotek nie daje mi Atlon 3200 prawie 2krotnie dlużej konwertuje mi pliki z RAW do JPG . Może w gierkach Atlon pokazuje pazury ?? Tylko, że ja w ogóle nie gram.

A propos wydajności to mój służbowy Atlon 3200 w teście CPU Queen ma wydajność 1800 jak to przyłożyć do wydajności mego Pentiuma 945 który osiąga 3700 !!

Nie mam nic do procków Atlona są na pewno bardziej ekologiczne i mniej biją użytkownika po kieszeni bo niby tańsze i mniej energi żrą.

Do porównywania proców lepszy jest:

CPU Charts

Płyta Abit KN9 nForce 4 Ultra 250-300 zł.

wielkie dzięksy za linak do tesciku . Fajne testy na konkretnych programach. Photoshop CS2 i rożne inne. Utwierdziłem sie ze w porównaniu do Atlona 3200 jest sporo szybszy przy tej robocie którą mu zadaje. Muszę mu tylko jakieś porzadne pamieci załadować bo te DDR 400MHz sporo go ograniczają.

Dizęksssy