Intel Pentium P6100 vs Intel Core i3 roznica w wydajności

Witam. Jaka jest różnica w wydajności obu procesorów? Z tego co czytałem Intel Core i3 jest bardziej wydajniejszy, ale czy odczuję ta róznice podczas normalniej pracy na laptopie? Chodzi mi o internet, filmy HD, aplikacje biurowe, photoshop? Czy róznica w wydajności jest znacząca? Czy Intel Pentium P6100 posiada równiez zinterowaną grafike? Bardzo dziekuję za pomoc.

;|

Co do Twojego pytania:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-pro … 344.0.html

P6100, to konkretny model, a procesorów i3 jest kilka, a będzie jeszcze więcej, bo zaczynają na rynku pojawiać się już procesory iX drugiej generacji oparte o Sandy Bridge.

Chodzi o Intel Core i3-370M. Przepraszam, że nie napisałem w pierwszym poście. Widziałem to zestawienie. Chodzi mi bardziej o róznice w praktyce… Dziekuję za odpowiedz.

W tym indeksie co linka do niego podał kamil_w , i3 370m jest około 2 razy szybszy od P6100, no może trochę przesadziłem. :wink:

Ja mogę dodać (mam w laptopie i3 370m), że w indeksie wydajności Windows 7 ten Core i3 470m 2,4GHz ma 6,6 punktów. Dla porównania na stacjonarnym kompie mam Dual Core E6300 2,8GHz podkręcony na 3,56GHz i on w tym indeksie ma 6,8 punktów.

Teraz niech ktoś poda ile ma punktów P6100 i będzie wszystko jasne.

Szczerze mówiąc to ten indeks wydajności to mało dokładny jest. W tym zestawieniu są wyniki znacznie dokładniejszych testów.

Co do procesora, to tragedii nie ma. P6100 to nie Atom i jest na tyle wydajny, że pracować się na nim da. Z resztą procesor to nie wszystko. Znacznie lepsze efekty daje zamontowanie dobrego dysk SSD niż wymiana procesora na nowszy.