Intel publikuje zmanipulowane wyniki testów nowych procesorów

Internet wrze w temacie zafałszowanych wyników testów nowych procesorów Intela. Ludzie, którzy przeprowadzili testy znajdują się obecnie w ogniu krytyki chyba największych portali technologicznych. Intel zlecił (czyt. w domyśle zapłacił) stworzenie raportu na temat wydajności nowych procesorów 10 dni przed ściągnięciem oficjalnego NDA niezależnym testerom. Zagranie prawdopodobnie pod akcjonariuszy by pokazać nowe procki w jeszcze lepszym świetle - są wydajniejsze od 2700X AMD, bez wątpienia, ale cenowo nie jest tak kolorowo więc ktoś tu chciał trochę pomajstrować.

Fragment wywiadu z testerami obnaża brak kompetencji - jeden z wielu fragmentów, które podważają kompetencje:

  • We wszystkich Intelach zastosowaliście chłodzenie Noctua?
  • Tak, tak…
  • Na Threadripperach też była ta Noctua?
  • Tak, tak, oczywiście…
  • Tyle że to chłodzenie nie jest kompatybilne z Threadripperami…
  • ???
  • Dobra mniejsza o to, przejdźmy do następnej kwestii…

Na DP cisza. Kilka konkursów sponsorował Intel i ogólnie jest tutaj sponsorem wielu wydarzeń. Jak na razie to dostaliśmy tylko jakieś slajdy z konferencji, które nie mówią nic i zawierają wiele przekłamań…

Jak się reklamuje X firmę to nie można pisać o niej krytycznie bo już nie wróci :wink:

1 polubienie

No, ciekawa sprawa. Osobiście od prawie zawsze używam czegoś od Intela (z małą przerwą na Semprona), ale jeżeli będę zmuszony wymienić komputer (na razie 4 gen. i5 ciągle radzi sobie wystarczająco dobrze), to raczej przychylniejszym okiem w stronę AMD spojrzę. Za dużo smrodu ostatnio wokół Intela.

Ja osobiście mówię oszustom NIE. Dość manipulowania nami konsumentami. Czy oni myślą że jesteśmy bandą idiotów i nie widzimy jak od lat nami usiłują manipulować.
Dość tego OSZUŚCI. Intel na złom. Niech powstanie zdrowa konkurencja do AMD.

Intelowi już dziękujemy i czekamy na konkurencję do AMD, bo tylko przy zdrowej konkurencji my klienci zyskamy.
Na chwilę obecną AMD jest górą i dobrze, ale nie może być sam na rynku. To nie dobre dla nas klientów.

Chyba @redakcja nie jest zainteresowana tematem.

To samo dobreprogramy.pl Ciągle piszą najlepszy Intel, TP-Link i owszem złego słowa nie wolno bo nie wróci.

Kilka dni po aferze, masa komentarzy w sieci, nawet stanowisko firmy, która tak czy siak wyrobiła już sobie opinię - to nie przeprosiny, ale coś na zasadzie “dobra, nie chce nam się, ale zrobimy” -, a na DP dalej unika się tego tematu jak ognia. Zero info, nawet PR-owej gadki w guście “to nie intel, tylko firma, która robiła raport”, co i tak jest kłamstwem, bo Intel widział wyniki i sam je podlinkował u siebie.

Nie zmuszaj ich do zamieszczania niewygodnych newsów, choć wiem, że każdy by chciał by DP nie stało po żadnej stronie… ale tak się nie da gdy w grę wchodsi spora gotówka.
Gdyby MS wykupił jakąś reklamę, to newsy o błędach w Win10 też byłyby w dużo mniejszej ilości ubrane w cukierkowe słowa.

To normalne.

Jest wpis.

Nawet przez chwilę w kafelku był, ale dość szybko zniknął.

Lepiej późno niż wcale. Pytanie w temacie jest źle sformułowane. Powinno brzmieć “Ignorancja? Naiwność? A może zwykłe oszustwo?” Za dużo zbiegów okoliczności w całym tym temacie, a sama firma robiąca raport gubi się w zeznaniach.