Intel Rapid NVMe - problem ze sterownikiem dysku

Mam mały problem. Otóż mam starego laptopa na którym jest zainstalowane bardzo dużo programów, których instalacja od nowa zajęłaby bardzo dużo czasu, kombinowania a po części jest w ogóle nie możliwa. Chcę przełożyć dysk (NVMe) do nowego lapka, niestety nowy laptop ma kontroler dysku Intel Rapid do którego standardowy Windows (ani 10 ani 11) nie ma sterownika. Sterownik mam, sprawdzony i działający (podczas czystej instalacji dodanie sterownika z pena przebiega ok i dysk jest widoczny). Pytanie moje jest następujące, jak dograć ten sterownik do istniejącej instalki, tak, żeby dysk był widoczny w nowym laptopie? Jest to w ogóle możliwe? Szukałam rozwiązania od ładnych paru godzin i nic nie mogę znaleźć.

Co ty chcesz własciwie zrobić? Zamienić dyski by stary był systemowym czy wstawić stary jako dodatkowy?
Chcesz zainstalować rapid ale piszesz ze zainstalowałes bez problemu

Tak, jak napisałem. Chcę włożyć dysk systemowy ze starego lapka do nowego i odpalić stary system na nowym lapku. System ze starego lapka niestety na nowym nie startuje, bo nowy ma kontroler Intel Rapid i wymaga specjalnego sterownika. Pytanie jak dograć ten sterownik do istniejącego systemu, bo z zainstalowaniem od nowa nie ma problemu.

A dlaczego ma startować.
Masz Nowy sprzęt
System zapisany na dysku „starego” lapka jest skonfigurowany do sprzetu „starego” lapka (wszystkie sterowniki)
To oznacza ze z reguły juz nie jest kompatybilny z nowym sprzetem, chyba ze jego składniki sa identyczne.
I tu nie chodzi o IRST. To tylko jeden ze sterowników.
Nawet gdyby nie był wymagany to problem byłby identyczny
Pamietam ze robi sie parę rzeczy by mieć mozliwośc ze to zadziała. Przypominam, „Mozliwosć”.
Na starym sprzecie instaluje sie program do tworzenia kopii systemu, Potem tworzy sie ją na zewnetrznym dysku ( bedzie potrzebny) oraz tworzy sie przy pomocy tego programu bootowalny Dysk Naprawczy, na cd lub pendrive.
Na dysku naprawczym zapisuje sie takze wczesniej pobrany sterownik Intela i w zalezności od programu sporo innych rzeczy
A potem trzeba dokładnie przeczytać instrukcje jak przy pomocy Dysku Naprawczego spróbować przenieśc kopię systemu starego komputera z dysku zewnętrznego, na dysk na nowym komputerze (będzie potrzebny) wraz z zaktualizowanymi sterownikami

Proponuje zaczac od np. tego tematu.
https://forum.macrium.com/58092/Cloning-Migrating-an-Existing-OS-to-a-System-with-Intel-Rapid-Storage-Technology

Potem np. całosc tego.

https://knowledgebase.macrium.com/display/KNOW80/Creating+rescue+media#Creatingrescuemedia-Updatedrivers

Niestety to nie takie proste i 100 % gwarancji nie ma a poza tym to darmowe nie jest.

Yakii:
I tak i nie, nigdy nie miałem problemu z odpaleniem starego systemu na nowym komputerze (Win10 i 11, z 7 bywało różnie), problemem jest ten (piiip piiip) kontroler Intela.

Dzięki za te linki, w sumie posty z pierwszego forum utwierdzają mnie w przekonaniu, że to, co chciałem zrobić jest bardzo mocno utrudnione. Samo dogranie poprawnego sterownika Intel Rapid nic nie da. Niestety ten konkretny laptop nie ma możliwości wyłączenia tego kontrolera, więc temat należy sobie darować, bo szkoda czasu.

To kwestia tego jak spora jest róznica pomiędzy starym a nowym (kompatybilnośc sterowników).
Co do twojego problemu to tak jak napisałem