Intel® Rapid Storage - długie ładowanie systemu

Witam,

mam mały problem. Instaluję Windowsa 7 na czysto, sterowniki oraz Intel® Rapid Storage, który jest potrzebny np. przy używaniu CDBurningXP - nie widzi napędu bez tego.

Zauważyłem, że Windows startuje normalnie ale zaraz jak pojawia się ikony na pulpicie to na jakiś czas spowalnia – przycina się (ok. 30 sekund). W tray’u jest taka ikonka odnośnie tego sterownika i właśnie komputer jest przymulony do momentu jak na tej ikonce nie pojawi sie “ptaszek” zielony tzn. O.K.

Jak widzę jakieś testy, odnośnie szybkości uruchamiania Windowsa 7 to nie wiem czy płakać czy się śmiać jak pomyślę o swoim kompie. Procesor mam i7 – pierwszej generacji.

Proszę o odpowiedz jak to zainstalować żeby działało normalnie tj. nie przycinało się.

Czy ktoś miał taki sam problem?

Wywal przez msconfig to dziadostwo Intela żeby nie startowało z systemem i nie będzie problemu.

Hej,

A nie możesz ustawić w programie Intel® Rapid Storage, by nie monitorował stanu dysków i napędów? Wtedy nie powinien startować automatycznie i nie powinien być widoczny w tray’u. Jedyne, co zostanie, to usługa systemowa.

:arrow: Instalujesz najnowszą wersję programu? Sterowniki do chipsetu płyty głównej też instalujesz najnowsze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak, najnowsze sterowniki

Hej,

A co z powyższym? Próbowałeś? Uruchamiasz okno programu, przechodzisz do zakładki Preferences i odznaczasz wszystkie ptaszki.

33408805963511786549_thumb.jpg

:arrow: Czy instalowałeś program z podniesionymi uprawnieniami? Tzn. z konta o uprawnieniach administracyjnych i dodatkowo uruchamiając program nie dwuklikiem, a korzystając z menu kontekstowego i polecenia Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,

Dimatheus