Intel Rapid Storage Technology, do czego służy?

Mam wrażenie, może błędne, że to nie służy do niczego, powoduje tylko zamieszanie.

Ale może ktoś się wypowie, czy to można usunąć ?

Powód: po uruchomieniu laptopa to coś jest w stanie “no running” przez jakiś czas, a na właściwy stan przełącza się dopiero po czasie. Dopóki się nie przełączy w tryb pracy, blokuje wszystko jak leci.

Być może można to wywalić i zastąpić czymś innym z Intela? Szukałem tutaj, ale nie wiem, czy dobrze:

http://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Graphics&ProductLine=Desktop+graphics+controllers&ProductProduct=Intel%C2%AE+HD+Graphics&ProdId=3231&LineId=1100&FamilyId=39

system windows home premium, 64 bity

Proszę o poradę.

Serdecznie pozdrawiam.

Jest to oprogramowanie od kontrolera raid/ahci jak usuniesz to prawdopodobnie system usunie także sterownik.

heh Kamyk trochę mnie to niby oświeciło, ale:

bez tej aplikacji nie działają np sensory obsługujące equalizer, szybkiego dostępu do wybranej akcji i sensor ogólny/zbiorczy dla paru ustawień aplikacji /głośność, jasność, internet i takie tam/.

Po prostu się zastanawiam do czego służą poszczególne aplikacje, bo być może niektóre są zbędne i mógłbym je wywalić, ale gdy wejdę w start task managera to o większości uruchomionych procesów nie wiem nic i nie potrafię po nazwach ich rozpoznać. Pewnie trzeba być informatykiem, żeby to odczytać. Szkoda, że na portalu nie ma jakiegoś przewodnika.

toż bym musiał siedzieć non stop… :smiley: , oczy bym stracił