Intel Service Maganer- zamykanie systemu, cmd i amd


(Volue1997) #1

Otóż mam dwa.. głupie i dziwne problemy. Laptop jest zapchany przez głupie programy producenta.. - po instalacji na powitanie. Jeśli chodzi o moje problemu to.. podczas startu, po starcie pojawia sie okienko cmd, a potem amd accelerated video transcoding.. troche to irytujące.. innym problemem jest to, że podczas zamykania systemu jakiś program nie zostaje zamkniety, pojawia sie okienko o wymuszeniu, ten program to intel service manager. Co sie dzieje? Da sie jakoś usunąc te problemy? Dodam, że norton załącza sie z opóżnieniem, inne programy co są w autostarcie również ale nie wszystkie. Co jest grane?

EDIT: Problem z Intel Service Manager zażegnany, jednakże nadal pozostaje problem okienka przy starcie cmd, i mozolnego opóźnionego startu Nortona i innych aplikacji typu od grafiki, touchpada itd..


(Deruzejaku) #2

Masz w lapku Sterowniki AMD do karty graficznej i automatycznie przy starcie ładuje Ci Catalyst Controll Center i aplikacje pomocniczą do rozkodowywania wideo przy pomocy GPU.

Wyrzucasz z autostartu StartCCC i AMD AVT i jest luzik :wink:. Programy korzystające z GPU do odtwarzania filmów i tak korzystają ze swoich bibliotek wiec to coś od AMD nie jest zbyt potrzebne co zresztą sprawdziłem, tak samo z StartCCC które odpowiada za start Catalysta, sterownik karty graficznej będzie chodzić bez przeszkody a i gry się kłucić z Catalystem już nie będą :wink:


(pawcio1212) #3

Start->panel sterowania->Programy i funkcje

odinstaluj co z czego nie korzystasz np program do kopii zapasowych systemu(Jest partycja recorvery więc on nie potrzebny)

polecam poczytać to

http://www.pcworld.pl/news/376935/Crapw ... mieci.html


(Deruzejaku) #4

W kwestii Późnego ładowania się programów możesz raczej zajrzeć do services.msc i dać opóźnione startowanie serwisom mniej dla Ciebie istotnym co powinno przyspieszyć te bardziej pożądane procesy jak antywirus etc. Później poukładać programy w autostarcie, w końcu windows i tak zaczyna to w jakiejś kolejności.... dobrze poukładasz będzie szybciej.

Swoją drogą Norton...... nie sprawdzałem już jakiś czas ile RAMu to bydle zajmuje ale jestem pewien, że np. avast użyłby go mniej a skutecznością mu raczej nie ustąpi imo :wink:


(Volue1997) #5

Problem w tym ze Start CCC nie ma ani w wykazie autostartu w CCClenarze, ani w config.msc

Szukałem tego artykułu, dzięki wielkie !

Avast jest bardzo lekki, lubię ten program. Nortona mam na dwa miesiące więc myślałem, że warto byłoby go użyć, lecz pod koniec miesiąca zakupuje licencje Kasperskiego na 5 komputerów- zrzutka z rodziną :D, więc.. Norton już jutro wyleci, a wleci Kaspersky narazie 30 dniowy. Dodam, że Norton jest w wersji IS, której i tak nie zamierzałbym mieć, bo zapora systemowa w Win7 jest wystarczająca.

-- Dodane 17.08.2012 (Pt) 10:44 --

Czy ktoś wie jak zaradzić temu problemowi z amd accelerated video transcoding\ cmd..?


(pawcio1212) #6

sprawdź jeszcze 1 folder oraz harmonogram zadań czy czasem tam nie ma tych programów

folder to start->wszystkie programy->autostart


(Volue1997) #7

Tam też nie ma, ale czy to ma jakieś znaczenie, że system jest 64 bitowy, a wiele aplikacji, które startują są 32 bitowe i nigdzie nie moge ich nawet zobaczyc w autostarcie a co dopiero wyłaczyc? Zauważyłem, że wiele z nich startuje, a w autostarcie ich nie widać.. oczywiście są z dopiskiem *32.. Mam też pytanie grając w The Sims 3 często wywala mnie do pulpitu z błędem ze działania aplikacji zostało zaklócone, czyja to wina? Antywirusa? Tych procesów w tle?


(pawcio1212) #8

a może jakiś program uruchamia inne programy

a co do sims

to może być wina wszystkiego jak i niczego


(Volue1997) #9

Możliwe.. ale jaki program, bo nie powiem troche tego jest.. dziwne, bardzo dziwne.


(pawcio1212) #10

pozostaje ci usuwać

90% programów i tak nie będziesz używać więc pomału usuwać trzeba


(Volue1997) #11

Czyli np. pakiet Cyberlinka, który zastępuje pakiet wbudowany windowsa.. Racja, Racja. Ale co z okienkiem amd accelerated video?


(pawcio1212) #12

może to

aktualizacja-sterownikow-ati-okno-system32-cmd-exe-t498218.html