Intel technologia turbo.Wątpliwości

Prawdopodobnie są to kolejne pytania z cyklu tych niezbyt rozgarniętych ale szukając po goglach zbaraniałem.

Mój procek w Podpisie I5 750 jest w stanie sam sie kręcić to już wiemy. Jednak czytając na różnych forach opinie doszedłem do wniosku że to turbo nie obejmuje wszystkich 4 rdzeni a 1.

Jak to jest naprawdę?

I 2 Pytanko mój program do konwersji wideo pokazywał moc rdzenia 2,66Ghz dzisiaj łażąc po stronie intela natrafiłem na gadżet monitorujący procka i ten pokazuje 2,8 do 3 Nie dawno zaktualizowałem ten konwerter.

Pytanie brzmi kto tu kłamał/mie?

I 3 Na forum elektroda sorki za reklamę Był wątek o tym turbie intela i tam padło stwierdzenie że na normalnym chłodzeniu tych 3,2 nie uzyskamy a i max to jest nominalna prędkość ja chłodzenia dodatkowego nie mam a mi skacze. Raczej ten użytkownik sie nie orientował w temacie ale wolałbym sie upewnić?

Wszystko zależy od liczby wykorzystywanych rdzeni. Taktowanie (i5 750) dla czterej rdzeni - 2,66GHz, trzech - 2,8GHz, dwóch - 3,07GHz i jednego - 3,2GHz. Mało która aplikacja obciąża tylko jeden rdzeń, więc pewnie dlatego nie ujrzałeś jeszcze 3,2GHz.

Poczytaj:

http://nvision.pl/Intel-Core-i5-750-ora … ils-4.html

Na końcu masz filmik, który doskonale to obrazuje.

Czyli wszystkich 4 do 3,2 nie podkręci sam?