Intel to oszuści?

(Mka Warm) #1

Chcę wymienić parę rzeczy w komputerze a więc rozpocząłem poszukiwani procesora "napalilem" się na P4 Presscot HT ale okazuje się, że jest to technologia odchodząca w przeszłość tj 32 bitowa a 64 bitową zamierzają wprowadzić a ci oszuści podwyższają jedynie taktowanie zegara i magistrali. Druga opcja to AMD Athlon 3500+ w technologi przyszlości tj. 64 bitowej i obsługujące technologie 32 bitowe.

Zmierzam do zadania pytań....

1. P4 magistrala 800MHz i DDR2 - lepiej?

2. AMD Athlon 3500+ magistrala 400MHz i 2 x DDR 512 PC400 - lepiej?

Oczekiwałbym jakiejś porady kto ma doświadczenia i Athlonami bo ja mam tylko z Pentium.

Proszę o jakieś rozsądne podpowiedzi wraz z podaniem jakiegos uzasadnienia.

(Madafaker) #2

Jedyną rozsądną podpowiedzią na chwilę obecną jest zdecydowane stonowanie w używaniu słowa "oszuści".

Na czym niby to "oszustwo" stosowane przez firmę Intel ma polegać wobec konsumentów ??

Coś ukrywają ??

Prowadzą dezinformację celem zakupu "bezwartościowego" towaru ??

(Qbek50) #3

prędzej AMD kręci. Przykład ? Oznaczenia tych XP np 2500XP. Znam duzo wiary która sie na tym przejechała 8)

(Xiao19) #4

detektyw 997 to nie oszustwo tylko rzeczywista wydajnosc procka AMD chca poprostu osmieszyc Intela i nawet klamia wtym bo tak naprawde mozna dodac sobie jeszcze 100-200mhz do tego porownania

na korzysc AMD

ale oszukuja no nie

hhehe

zobacz ile kosztuje Intel ile AMD

w ktorym masz wszystkie instrukcje Intela

+3D

AMD

i to dopiero jest parodia

zenada

(Damian) #5

Według mnei lepiej. AMD są wydajniejsze i lepiej się kręcą. Np. Oznaczenie 3500 oznacza, że jest tak wydajny jak Intel o takim taktowaniu.

To nie jest żadne kręcenie. Już neiraz było to tłumaczone na forum.

(Qbek50) #6

ale dużo osób sie na tym oznaczeniu AMD przejechało 8)

(Damian) #7

Jak nie czytają to ich problem.

(fiesta) #8

Co rozumiesz pod pojeciem parę części ??

Dalej piszesz że do tej pory korzystałeś z Pentium a teraz widze że chcesz się przesiąsc na AMD, czyli do ceny procesora dolicz sobie jeszcze koszty płyty głównej.