Intel Turbo Boost się wyłącza

Witam. Ostatnio zakupiłem sobie kilka gier na steam. min. Armę 2 i Saints Row The Third. Mój laptop powinien sobie bez problemu z nimi poradzić. Jest nawet wiele filmików, które pokazują grę na moim laptopie.

Asus k53sv

I5 2410M

GT540M

4GB RAM

Win7 Prof

Z niewiadomych mi powodów obie te gry były zupełnie niegrywalne na moim laptopie przy rozdziałce 720p i najniższych detalach. Udało mi się jednak odkryć przycznę niskiej ilości fps w tych grach i bardzo prawdopodobne, że nie tylko. (Wcześniej się rozczarowałem GTA4, bf3 i Wiedźminem 2(również filmiki pokazywały płynną grę))

Otóż wcześniej nie interesowałem się za bardzo programem power4gear. Korzystałem domyślnie z profilu multimedia. Jest jeszcze profil max wydajność.

Dawniej miałem takie ustawienia min% użycia procesora 5% a max. 80%

Domyślny profil max wydajność i minimalną i maksymalną wartość ustawia na 100%.

Nagle wszystkie gry stały się płynne. Gra się mega przyjemnie przy ładnej grafice. Problem jest jednak inny. Czasem natrafiłem na nieprzyjemne zacinki. Gra zwalnia na moment, dźwięk trzeszczy a zaraz wraca do poprawnego stanu. Włączyłem z ciekawości Turbo Boost monitor i okazało się, że za każdym razem kiedy mam tą przycinkę, turbo boost się na sekundę wyłącza. Proces przechodzi w tryb power save.

Nie wydaje mi się, że to wszystko mogłoby być spowodowane wysoką temperaturą, gdyż wydaje mi się ona taka jak zwykle. Sprawdzę jeszcze potem dokładnie jaka jest temperatura w tych momentach ale to raczej nie w tym problem.

Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić?

Podłącz zasilanie sieciowe, kliknij na ikonkę baterii w zasobniku systemowym i wybierz profil Wysoka wydajność. W Power4Gear też ustaw tryb Wysoka wydajność/High Performance.

Pozdrawiam!

Tak też mam ustawione.

p.s

Nie wiem czy to robi różnicę ale ja mam baterie w ogóle wyjętą z laptopa. Bo podobno kiedy korzysta się praktycznie non stop z zasilacza a bateria jest podpięta wtedy bardzo szybko można łatwo zakończyć jej żywot i potem trzyma tylko kilka minut.