Intel WiDi na systemie Windows 7 Home Premium

Mam pytanie co do funkcji Intel WiDi na systemie Windows 7 Home Premium. Ciężko znaleźć informacje o tym w Google, jedynie jakieś ślady prowadzące do podejrzeń. Procesor jak i karta sieciowa u mnie wspiera tę technologię, i mam aplikację do obsługi, jednak nie znajduje telewizora, jest komunikat, że wymagany jest adapter. Natomiast kolega na Windowsie 8 i teraz na Windowsie 10 i laptopie z i5-5200U nie ma żadnego problemu z odnalezieniem telewizora, jednakże na systemie WIN8 i WIN10 w ustawieniach ekranu widnieje opcja udostępnienia ekranu na bezprzewodowy wyświetlacz, której u mnie (albo po prostu na Windowsie 7) nie ma, dlatego muszę się posiłkować aplikacją Intela. Na stronie Microsoftu instrukcja do tego też dotyczy Windowsa 8, nie ma wzmianki o Windowsie 7.

Moje pytanie więc czy to kwestia systemu, czy sprzętu?

Jaki masz procesor i kartę graficzną?

i5-5200U obsługuje już technologię Miracast, która chyba jest u Intela znana jako WiDi 2.0. Poprzednie wersje WiDi (mam np. i3-2367M z taką) nie współpracuje z Miracastem.

i7-2670QM z Intelem 3000 i GeForce GT525M

Rozumiem, że przy tej generacji procesorów bezprzewodowy ekran tylko z dedykowanym adapterem?

Teraz czytam co nie co o generacjach itd., i natknąłem się na ten artykuł: http://www.dobreprogramy.pl/juliuszk/Przewodnik-po-WiDi-Intel-Wireless-Display,51661.html Jest tam napisane, że przy WIN 7 i 8 połączenie odbywa się przez aplikację, od WIN8.1 jest to funkcja systemu. Rozumiem, że w takim przypadku aktualizacja też niczego nie zmieni?