Intel Wireless-N 7260

Witam,

Mam taki mały problem z kartą sieciową Intel Wireless-N 7260. Przedwczoraj przy uruchamianiu laptopa brakowało jakichkolwiek dostępnych połączeń sieciowych, mimo że internet był, ale system tak jakby nie wykrył karty sieciowej (w menedżerze urządzeń był żółty znak zapytania). Po restarcie systemu wszystko wróciło do normy. Wczoraj było tak jak zawsze, czyli wszystko poprawnie się załadowało, ale dziś znów pojawił się problem z brakiem dostępu do sieci. Odkurzyłem w środku sprzęt (było tylko trochę kurzu) i wszystko gra, ale zastanawiam się jak tu się przed tym na przyszłość zabezpieczyć.

Czy to są symptomy umierającej karty sieciowej (laptop ma 5 lat i jest regularnie czyszczony), czy to wina jakiegoś oprogramowania (np. Kaspersky Security Cloud), czy może potrzeba nowych sterowników?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Po pierwsze przestaw modem na 20MHz (wyłącz 40MHz) i zobacz co się będzie działo. Miałem to samo - na 20MHz dział poprawnie

problem w tym że modem mam już od 2-3 lat i dopiero kilka dni temu pojawił się ten problem, więc raczej nie jest to jego wina…

dodam jeszcze że w momencie gdy system nie widział karty sieciowej to wszystkie lampki w routerze świeciły się tak jak powinny…