Intel Xeon E5450 E0 czy dobry procesor do gier

Chciałbym trochę zmodernizować swój komputer i mam pytanie czy procesor który podałem w nagłówku forum będzie się nadawał do gier jeśli tak to jaką płytkę głowną do niego?

A może inaczej, co masz? i ile kasy do wydania.

CPU do starszych gier.

Mam obudowę, zasilacz(350w),dysk twardy, okolice 350zl. Widziałem filmik jak dawał sofie rade z GTA V i Batelfeld1

Wysokie wymagania, a mało kasy.

Potrzebujesz:

  • firmowy zasilacz min 400 W
  • CPU
  • płytę
  • przynajmniej 6 GB pamięci
  • kartę grafiki klasy około GTX 750 Ti
  • reszta

Ale chodziło ze ten procesor dojadę sobie radził z takimi grami :slight_smile:

Zobacz co dopisałem - gra, to nie sam CPU.

IWiem, wiem, ale pierw zajmę się GPU i płytka główna i zasilaczem a potem dołożę resztę sobie powoli dokupie

Specyfikacja z podanego linka - 860,00 zł.

Specyfikacja:

  • Intel Xeon E5450 E0 (SLBBM) 3Ghz podkrecony do 3,8GHz
  • Gigabyte EP35-DS3L
  • 4x 2GB (8GB) DDR2 800MHZ podkręcone do 860MHz.
  • Samsung 160GB 2,5"
  • Antec VP-PC500
  • ASUS GeForce GTX670 2GB
  • AC Freezer 7 Pro
  • Zwykła Obudowa ATX

Obudowę i dysk mam, czyli kupić to co jest w opisie tak?

Jak masz sprawdzoną konfigurację, to po co kombinować.

Można ewentualnie zrobić jak nie dostaniesz korektę w typie zasilacza i karty grafiki.

Parę rzeczy mam więc wiesz po co kupować wszystkie jak coś tam mam :"]

Nie napalaj się na granie w nowe gry na tym Xeonie.

Odpalałem u siebie ostatnio GTA V na X5450 @ 4,2GHz z GTX980, 8GB RAM DDR2 @ 934MHz CL5-5-5-15 no i wspaniale nie było. Poza obszarami miejskimi jeszcze w porządku - 40FPSów, ale w mieście czy przy dynamicznej akcji czasem tragedia, poniżej 20FPSów. Crysis 3 niegrywalny. CPU obciążone na 100% a GPU się nudziło.
Być może kwestia głębszej konfiguracji ustawień gry, ale nie miałem na to czasu ani chęci.

Czyli Xenon odpada?

To najtańszy możliwy proc do gier, ale ma już dekadę i nie ma startu do nowszych, sporo szybszych jednostek.

a co polecasz?

Rozejrzeć się za i5 2gen.

jakiś cztero rdzeniowy jest?

Ogólnie, przeskoki od Conroe/Penryn do Nehalema i później Sandy Bridge były ogromne. A im nowsza gra, tym i kolejne generacje pokazują coraz większą przewagę.

Czyli xenon odpada?

Jak chcesz grać we wszystkie współczesne gry, to najtańszym wyborem będzie Pentium G4560 lub Ryzen 3 1200 (i overclocking).

Z używanych i mega tanich można byłoby brać Xeona X5650 na platformę X58, ale dostać przyzwoitą płytę za niewielkie pieniądze to nie jest łatwa rzecz.
Pentium G4560 to 200-250zł na płytę i 350zł na procesor. W wypadku Ryzena 480zł proc i 320-350zł płyta.